Будівництво малих ГЕС може призвести до того, що у західному регіоні будуть зникати джерела питної води. Про це Інформаційному агентству "Правда" в ексклюзивному коментарі розказала координатор водних програм екологічної організації "МАМА-86" Анна Цвєткова.
«У нас є стратегія розвитку гідроенергетики, минулого року її затвердили. Там є чіткі плани, що ми будемо будувати, ми чули про плани 2 роки тому збудувати там 550 міні-ГЕС на наших гірських річках. Кожна міні-ГЕС це втручання в гідрологію річки… А на певній ділянці взагалі річка зникає, в західному регіоні. Питання стоїть, що там громади проти і громади вже на рівні області. Це втрата біорізноманіття, це втрата джерел питної води", - сказала вона.
Еколог додала, що в стратегії розвитку гідроенергетики немає відповідних екологічних висновків та розрахунків, які б показали, скільки води потрібно для обслуговування потреб ГЕС та взагалі використання водних ресурсів для енергетики.
"Гідроенергетика це лише частина енергетики, тому що вода у нас для охолодження реакторів, вода у нас для охолодження ТЕС і т.д. І скільки нам цієї води, чи у нас взагалі вистачить тоді для питних потреб", - додала Анна Цвєткова.
Джерело: econews.bei.org.ua
Завжди актуальні матеріали в журналі «Екологія підприємства» |
Придбати видання |
Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»