Китайська державна компанія CCЕC (China National Complete Engineering Corporation) і приватна компанія GCL (Golden Concord Holdings Limited) найближчим часом планують збудувати сонячну електростанцію на Одещині та підписали протокол для реалізації енергетичних проектів ще й на Миколаївщині і Херсонщині.
Минулорічне зниження «зелених» тарифів Верховною Радою не вплинуло на рішення китайців, які зараз ведуть переговори щодо сонячної електростанції в Одеській області. Хоча голова правління компанії CNBM назвав рішення Ради дискримінаційним по відношенню до китайських державних інвестицій і таким, що «втілює практику виборчого законодавства в Україні».
«Компанія CNBM заходила на український ринок за часів президентства Януковича у співпраці з Клюєвим, деталі умов їх спільної роботи не публікуються, але сума інвестицій становить близько $1 млрд. Безумовно, коли компанія увійшла на ринок, їй надавалося лобі на дуже високому рівні, але з втратами для бюджету нашої країни. У 2016 році Верховна Рада проголосувала за ухвалення закону про «зелений» тариф, який відповідає національним інтересам держави, – прокоментувала директор Української асоціації Шовкового шляху Silk Link Ірина Никорак».
«Зелений» тариф на електроенергію, вироблену сонячними електростанціями потужністю більше 10 МВт, введеними в експлуатацію до 30 червня 2015 року, було знижено в 1,8 рази. Саме такими електростанціями володіє китайська CNBM.
Джерело: редакцiя журналу «Екологія підприємства»
Придбати журнал «Екологія підприємства» Придбати вигідний комплект журналів Придбати електронний журнал «Екологія підприємства» |
Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»