В Україні пропонується створити єдиний Державний реєстр геологічної інформації, доступ до якого був би відкритим. При цьому Мінприроди пропонує скасувати існуючу зараз плату за користування геоінформацією.
На розширеному засіданні Робочої групи з питань реформування відносин у сфері надрокористування Міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак вчора презентував перший пакет законодавчих змін зі спрощення ведення бізнесу та стимулювання залучення інвестицій у цю галузь.
Одним із головних пріоритетів Уряду є масштабне реформування існуючої застарілої системи надрокористування в Україні та забезпечення прозорості та відкритоості, а також спрощення господарської діяльності у сфері надрокористування.
Остап Семерак, зазначив, що до єдиного Державного реєстру геологічної інформації буде внесено відомості про всю наявну геологічну інформацію від державних підприємств і бізнесу та забезпечено вільний доступ до цієї інформації, окрім інформації, яка має особливий спеціальний статус.
Також Мінприроди пропонує механізми врегулювання алгоритму отримання у користування геоінформації, а також наполягає на активізації процесу її оцифрування та надання права розпоряджатись геологічною інформацією без погодження з Держгеонадрами. Міністр екології та природних ресурсів зауважив, що для запуску Державного реєстру геологічної інформації має бути внесено ряд змін до існуючих нормативно правових актів.
Довідка! Протягом 2016-2017 років шість разів було внесено зміни до Порядку надання спеціальних дозволів на користування надрами (постанова №615) та чотири рази - до Порядку проведення аукціонів з продажу спеціальних дозволів на користування надрами (постанова КМУ № 594). Крім того, затверджено нові Правила розробки нафтових і газових родовищ. До цього часу Україна користувалася аналогічними Правилами 1984 року. Перший пакет законодавчих змін щодо лібералізації ринку надрокористування, розроблений Мінприроди, буде опубліковано на сайті міністерства та винесено на громадське обговорення. Після проходження всіх процедур та врахування конструктивних пропозицій і зауважень документи будуть передані на розгляд до заінтересованих центральних органів виконавчої влади.
Джерело: menr.gov.ua
Завжди актуальні матеріали в журналі «Екологія підприємства» |
Придбати видання |
Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»