У Лондоні встановили лаву, що моніторить рівень забруднення, температуру повітря і якість дощової води, а також оснащена приймачами дощової води і сонячними батареями для повної автономності
Це перша лавку-фільтр CityTree. Вона очищає повітря, замінюючи собою 275 дерев, пише 1News.
Комбінація мохів та інших рослин, пророщених всередині цієї споруди, видаляє з повітря пил, діоксид азоту і озон. Крім того, лава має вбудовану систему моніторингу, яка визначає рівень забруднення, температуру повітря і якість дощової води, а також оснащена приймачами дощової води і сонячними батареями для повної автономності.
Здатність деяких мохів фільтрувати і поглинати забруднювачі повітря, такі як частинки пилу і діоксид азоту, робить їх ідеальними для міського середовища. Але рости в місті мохи не здатні — їм потрібна волога і тінь.
Ця проблема в проекті вирішена: тінь дають інші, більш стійкі рослини, що покривають верхній шар екрану, а дощова вода збирається і автоматично перерозподіляється з використанням вбудованої системи зрошення.
Кожна лава CityTree здатна зменшувати кількість твердих частинок в певному районі на 30%. Крім того, стіна зрошуваних мохів охолоджує повітря. Такі лавки вже встановлені в Амстердамі, Берліні, Парижі та Осло.
У Лондоні першу лавку встановили в районі Вестмінстер, в серці історичної частини Лондона.
Джерело: журнал «Екологія підприємства»
Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»