Новини

Повернутися до переліку новин

ООН: Забруднення довкілля вбило більше людей, ніж COVID-19

Щонайменше 9 мільйонів дочасних смертей у світі спричинені забрудненням довкілля, що вдвічі перевищує кількість померлих за перші 18 місяців пандемії COVID-19.

Як передає Укрінформ з посиланням на The Hill, про це у звіті написав спеціальний доповідач ООН Девід Бойд.

Згідно зі звітом, кількість смертей у всьому світі від хвороб, пов'язаних із забрудненням довкілля, більше ніж у 15 разів перевищує кількість смертей від насильства.

Єдиним найбільшим екологічним фактором передчасної смерті є забруднення повітря, яке, за оцінками доповідача, щороку забирає близько 7 мільйонів життів.

Смертність, пов'язана з забрудненням довкілля, в переважній більшості випадків припадає на країни з низьким та середнім рівнем доходу, на частку яких припадає понад 90 відсотків таких смертей.

Працівники заводів і подібних місць також наражаються на особливий ризик: понад 750 000 людей щорічно помирають від впливу таких речовин, як вихлопні гази та азбест. Вплив свинцю, як і раніше, пов'язаний з приблизно 1 мільйоном смертей на рік, тоді як додаткові небезпеки виникають у зв'язку з пер- та поліфторалькільними речовинами (ПФАС), так званими «вічними хімічними речовинами».

Однак наслідки результатів забруднення виходять за межі впливу на здоров'я окремих людей. Вони також взаємопов'язані з іншими екологічними кризами, такими як зміна клімату і втрата біорізноманіття.

«Хімічна промисловість посилює кліматичну катастрофу, споживаючи понад 10 відсотків викопного палива, що виробляється у світі, і щорічно виділяє приблизно 3,3 мільярда тонн парникових газів. Глобальне потепління сприяє викиду та повторній мобілізації небезпечних забруднювачів унаслідок танення льодовиків і танення вічної мерзлоти», - йдеться у звіті.

Забруднення і токсичні речовини також є одним із п'яти основних факторів катастрофічного скорочення біорізноманіття з особливо негативним впливом на запилювачів, комах, прісноводні та морські екосистеми (у тому числі коралові рифи) та популяції птахів.

Джерело: www.ukrinform.ua

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

Читайте також:

 

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!