1 березня 2018 року у Орхуському інформаційно-просвітницькому центрі було презентовано екологічно-просвітницький проект – «Бібліотеку екологічних знань». Створене провідними науковцями за підтримки Міністерства екології та природних ресурсів України, на сьогодні зібрання налічує 7 навчально-методичних посібників, у яких ґрунтовно висвітлені інструменти та шляхи впровадження зеленої економіки в Україні. Зелена економіка поєднує економічне зростання з ресурсоефективним, більш чистим виробництвом та високими соціальними стандартами.
Досі в Україні ще не було жодного видання, яке би докладно висвітлювало серію стандартів ISO 14000. Не було описової частини стандартів. Посібник «Системи екологічного управління» вперше закриває цю прогалину, а заразом, містить ще й керівництво щодо впровадження екостандартів. Через інноваційність, це видання, ймовірно буде перекладено на іноземні мови.
Над створенням книг працювали фахівці НТУУ «КПІ ім. Сікорського», Організації ООН з промислового розвитку, програми ЄС в Україні «Екологізація економік в країнах Східного партнерства ЄС» та інші.
ISO має багатогранний підхід до задоволення потреб усіх зацікавлених сторін з бізнесу, промисловості, урядових та неурядових організацій, а також споживачів у сфері охорони довкілля,
раціонального природокористування та екологічної безпеки.
ISO розробляє стандарти, які допомагають організаціям займати активну позицію в управлінні екологічними аспектами: стандарти серії ISO 14000 «Системи екологічного управління»
можуть бути впроваджені в організації будь-якого типу в державному або приватному секторі
– від приватних компаній до органів державної влади чи комунальних підприємств.
ISO допомагає розв’язувати проблеми зміни клімату завдяки стандартам у сфері обліку, верифікації та торгівлі парниковими газами, а також для розрахунку вуглецевого сліду продукції.
ISO розробляє нормативні документи, що сприяють об’єднанню ділових та екологічних цілей,
заохочуючи включення екологічних аспектів у дизайн продукту.
ISO пропонує широкий спектр стандартів для відбору проб та методів тестування для розв’язання конкретних екологічних проблем. Розроблено близько 570 міжнародних стандартів для
екологічного моніторингу стану об’єктів довкілля, таких як якість повітря, води та ґрунту, а
також шум, випромінювання та контроль за транспортуванням небезпечних вантажів.
ІSO також співпрацює з урядами країн з метою створення методологічної бази для розробляння екологічних нормативів.
ТЕХНІЧНИЙ КОМІТЕТ ISO/TC 207 «ЕКОЛОГІЧНЕ УПРАВЛІННЯ»
Розроблення міжнародних стандартів ISO у сфері екологічного управління забезпечує технічний комітет ISO/TC 207 «Екологічне управління» (Environmental management – англ.), створений у 1993 році на основі рішення, ухваленого на Уругвайському раунді переговорів у рамках
Генерального узгодження з тарифів та торгівлі (ГАТТ) і Конференції ООН по довкіллю та розвитку в Ріо-де-Жанейро у 1992 році.
Сам посібник можна завантажити за посиланням - http://dea.gov.ua/img/source/Book/3.pdf
Джерело: журнал «Екологія підприємства»
Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»