Щорічно 2 лютого відзначається Всесвітній день водно-болотних угідь. Це знаменує дату підписання Конвенції про водно-болотні угіддя в іранському місті Рамсар.
Головна мета конвенції — захист водно-болотних угідь від діяльності людини. В документі також зазначається, що збереження та раціональне використання водно-болотних угідь є важливою умовою стійкого розвитку в усьому світі. Водно-болотні угіддя відіграють важливу роль в екосистемі нашої планети, оскільки є одним з найбільших джерел прісної води та природним місцем проживання для багатьох водоплавних тварин та рослин.
Цікаво, що Україна поновила членство в Рамсарській конференції з часів СРСР у 1996 році. На сьогодні на території нашої держави нараховується 33 водно-болотних угіддя міжнародного значення загальною площею 676 тисяч гектарів.
Та чи знали ви, що заболочені місця знижують парниковий ефект, а на сьогодні в болотах усього світу зберігається запас прісної води обсягом близько 11, 5 тис км³, що у п’ять разів більше, ніж у ріках світу!
Тож не таке страшне болото, як про нього говорять! Бажаємо вам всього найсвітлішого, та нехай не засмоктує буденна трясовина!
Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»