Зміни в охороні атмосферного повітря на підприємстві: на що першочергово звернути увагу і яка відповідальність за порушення?
Жовтневий номер журналу «ECOBUSINESS. Екологія підприємства» №10, 2022 має СПЕЦТЕМУ – «Промислова пилогазоочистка: практика і міжнародний досвід».
Запит на спецвипуск став активним після 9 липня, коли Верховна Рада підтримала у другому читанні законопроєкт №5339 про удосконалення механізму регулювання викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря. Під вплив нового закону підпадуть близько 35000 підприємств.
Документ закріпив на законодавчому рівні положення підзаконних нормативно-правових актів, зокрема:
Законопроектом 5339 встановлюється обов’язковість:
У зв’язку з відновленням зруйнованих підприємств та інфраструктури, а також у зв’язку з заходами посилення пожежної, противибухової, промислової безпеки та оперативного відновлення пошкоджених об’єктів у військовий час, утворюються тисячі нових малих джерел (для прикладу):
Викидів забруднюючих речовин з таких малих джерел декілька сотен грамів на рік, екоподатку на декілька гривень на рік. Їх облік та адміністрування екологічно та економічно недоцільні.
Отримання нових дозволів на викиди забруднюючих речовин займає 4-6 місяців, що призведе до затримки та ускладнення відновлення зруйнованих підприємства та інфраструктури після закінчення воєнного стану. Крім того, є ризик зловживань контролюючих органів.
Враховуючи кадрові складнощі (недостатність кадрів, потреба використання трудових ресурсів на більш важливих об’єктах та роботах) через військові події та економічний занепад, вимога призведе до невиправданих зайвих витрат ресурсів підприємств, які більш бажано спрямувати для стабілізації промислових підприємств та працівників, відновлення роботи промислових об’єктів економіки».
Які зміни в охороні атмосферного повітря на підприємстві приніс воєнний стан в державі, на що першочергово звернути увагу і яка відповідальність за порушення – все це вже у спецвипуску.
У журналі читайте роз’яснення щодо:
Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»