Від редакції
Стаття роз’яснить, як правильно скласти інструкцію з експлуатації ГОУ в ситуації, коли суб’єкти господарювання повинні розробити і затвердити правила користування газоочисним устаткуванням, але законодавчі вимоги в Україні встановлені так і не були. Надаємо роз’яснення та зразок. (Шукайте на сайті)
Згідно з п 2.2.3 «Правил технічної експлуатації установок очистки газу», затверджених п. 1 наказу Міністерства охорони навколишнього природного середовища України від 6 лютого 2009 року № 52 (зі змінами, внесеними згідно з наказом Міністерства екології та природних ресурсів від 26 листопада 2015 року № 454) (далі — наказ № 52), суб’єкти господарювання повинні розробити і затвердити інструкцію з експлуатації ГОУ відповідно до умов їх роботи. Але вимоги законодавства до інструкції ГОУ в Україні встановлені так і не були. Натомість п. 3 наказу № 52 відмінив «Правила експлуатації установок очистки газу», які були затверджені Головним Державним інспектором СРСР з контролю за роботою газоочисних та пиловловлюючих установок від 28 листопада 1983 року (які у свій час відмінили «Правила технічної експлуатації газоочисних та пиловловлюючих установок» від 22 травня 1978 року), в яких встановлювались докладні вимоги до складання інструкції ГОУ.
Зверніть увагу!
Підприємства в Україні можуть самостійно встановлювати вимоги до власних інструкції ГОУ.
Можна розробити власні вимоги до інструкції ГОУ, якщо звернутися по допомогу до скасованих правил 1987 та 1983 років, а також до подібних правил інших країн, зокрема до:
Вимоги до складання інструкції з експлуатації газоочисного устаткування на підприємстві.
Джерело: журнал «ECOBUSINESS. Екологія підприємства» № 6, 2019
Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»