Готуємо випуск «ECOBUSINESS. Екологія підприємства», присвячений екологічним проблемам водогосподарської галузі.
Свої запитання можна надіслати на адресу редакції
editor@ecolog-ua.com
до
1 серпня і вже у № 9 ми опублікуємо відповіді.
У випуску ми розкриємо проблемні аспекти взаємодії бізнесу та водоканалів, надамо успішні українські та міжнародні кейси, надамо роз'яснення щодо нормування і плати за негативний вплив на навколишнє середовище тощо.
Вже зараз надійшли такі запитання:
- Як можна поліпшити екологічну обстановку на станціях знезалізнення підземних вод? Скидання неочищених промивних вод у відкриті водойми завдає значної шкоди довкіллю в місцях розташування станцій знезалізнення підземних вод. Досвід експлуатації діючих станцій знезалізнення показує, що системи повторного використання промивних вод працюють неефективно або відсутні зовсім. Які можливі рішення?
- Які спеціальні вимоги до очищення стічних вод на підприємстві молочної промисловості? Які допустимі концентрації забруднюючих речовин у стічних водах в Україні?
- Як гідрогеологічно обґрунтувати і розрахувати зони санітарної охорони водозаборів підземних вод?
- Коли та з якими вимогами має бути організоване вимірювання витрат стічних вод при організації водовідведення від промислових підприємств в системи каналізації населених пунктів та які вимоги до вимірювальних приборів (гідравлічні дослідження випусків стічних вод;
- Які вимоги до первинного обліку використання вод підприємством хімічної промисловості і чи відрізняються вони від загальних вимог?
- Чи є нормативи в біологічній очистці стічних вод з денітрифікацією?
- Якими документами при відведенні стічних вод в систему каналізації населеного пункту встановлюються вимоги до ступеня очищення і допустимі концентрації забруднюючих речовин? Зокрема підприємством текстильної промисловості, адже стічні води текстильних виробництв містять залишки волокон, грязьові частки, реагенти, поверхнево-активні речовини, барвники. Кількість забруднюючих речовин в стічних водах залежить від типу тканин (натуральні або синтетичні), технології забарвлення, розчинності реагентів і барвників у воді.
- За яких умов підприємство повинно отримати дозвіл на спец водокористування, а в яких випадках він не потрібен?
- Який порядок надання гірничого відводу в Україні? Експлуатація бурових свердловин та інших споруд в надрах, призначених для забору прісних підземних вод для централізованої системи питного водопостачання та мінеральних підземних вод, здійснюється за наявності яких документів?
- Які вимоги до проектування та будівництва малих каналізаційних очисних споруд?
Джерело: журнал «ECOBUSINESS. Екологія підприємства»
Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook