Новини

Повернутися до переліку новин

Чи дійсно кімнатні рослини очищують повітря?

Рослина в горщику — окраса кімнати, та чи дійсно вона може вплинути на якість повітря у вашому домі? Дослідження вчених з НАСА, Університету штату Пенсільванія, Університету Джорджії та інших поважних установ наводить на думку, що може.

Рослини, як відомо, експерти у галузі поглинання газів через пори, які знаходяться на поверхні їх листя. Цей навик  допомагає їм під час фотосинтезу — за допомогою цього процесу рослини перетворюють вуглекислий газ та енергію світла на хімічну енергію, необхідну для їх росту.

Проте вчені, які вивчали здатність кімнатних рослин очищувати повітря, з’ясували, що рослини можуть поглинати не лише діоксид вуглецю, але й багато інших газів, у тому числі ряд летких органічних сполук (ЛОС). Бензол (міститься в деяких пластмасах, тканинах, пестицидах та сигаретному димі) та формальдегід (міститься в деякій косметиці, засобах для миття посуду, пом'якшення білизни та чищення килимів) — приклади поширених в житлових приміщеннях ЛОС, які рослини допомагають усунути.

ЛОС та інші поширені всередині приміщень забруднювачі повітря (наприклад, озон) можуть викликати численні недуги, в тому числі астму і нудоту, а також хронічні хвороби, такі як рак і захворювання дихальних шляхів.

Видалення шкідливих речовин з повітря кімнатними рослинами являється лише одним прикладом фіторемедіації, тобто використання зелених рослин для очистки стічних вод, ґрунтів і атмосферного повітря.

Кімнатні рослини видаляють забруднюючі речовини з повітря за рахунок поглинання газів через листя та коріння. Проте у горщиках ще є земля, в якій живуть мікроорганізми, і які також відіграють важливу роль у нейтралізації ЛОС та інших забруднюючих речовин.

Хоча більшість листяних рослин — справжні знавці з очищення повітря в приміщеннях, деякі з них заслужили окремої згадки, оскільки вони найкраще себе показали у видаленні ЛОС. Серед них різні папороті, хлорофітуми, плющі, пальми, алое вера та тещин язик.

Екологія життя

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

Читайте також:

 

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!