Новини

Повернутися до переліку новин

Українську владу закликають використовувати накопичені промислові відходи для будівництва доріг

300 мільйонів тонн промислових шлаків можна використати для будівництва доріг, запевняють учасники Міжнародної виставки обладнання та технологій для збору та переробки відходів Waste Menegment 2019. Це відходи, які накопичились від роботи теплоелектростанцій та металургійних комбінатів.

Використання шлаків дозволить вберегти природні ресурси та зупинити забруднення довкілля. За словами фахівців, таку технологію використовують у більшості країн світу через надійність та екологічність матеріалу. Тоді як в Україні відходи використовують в рази менше. Змінити ситуацію експерти пропонують на законодавчому рівні, а розпочати – зі збільшення обсягів державного замовлення, стверджує старший аналітик компанії Recycling Solutions Юлія Радченко.

"Ми пропонуємо ввести норму з обов'язковим відсотком використання шлакових матеріалів у будівництві автошляхів і використовувати її вже на етапі проектування доріг. Це дозволить покращити якісні характеристики доріг та збільшити їхню довговічність. До того ж це допоможе вирішити екологічні питання в країні", — стверджує Юлія Радченко.

Зазначимо, для будівництва вело- та бігових доріжок, безпечного покриття дитячих і спортивних майданчиків можна використовувати гумову крихту. Більше про зношені шини: як подолати «шинну» безгосподарність в Україні?

Стимулювати застосування шлаків дозволить зменшення екологічного податку для бізнесу та відшкодування транспортних витрат на перевезення відходів, стверджують фахівці.

Джерело: 24 канал

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

Читайте також:

 

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!