Законодавство Європейського Союзу у сфері захисту довкілля від промислового забруднення надзвичайно розгалужене і багатогранне. Фундаментом регулювання впливу промислового виробництва на навколишнє середовище є Директива про промислові викиди (Директива 2010/75/ЄС), що містить низку посилань на законодавство у сфері управління відходами, водне і повітряне законодавство, законодавство щодо попередження аварій, секторальне законодавство та ін.
У 2018 році Європейська Комісія зініціювала серію публікацій успішних історій про результати дії законодавства ЄС у сфері промислового забруднення. До таких історій потрапили більшість секторів економіки, а деякі були представлені на прикладі конкретних підприємств шкіряної, хімічної, металургійної та інших видів промисловості, з розрахунками інвестицій у модернізацію та досягнутих індикаторів, виміряних в євро, відсотках, тоннах зменшення забруднюючої речовини.
У 2018 році 24 % ВВП ЄС припадало на промисловість
У 2018 році на промисловість припадало 24 % ВВП ЄС і працювало близько 50 мільйонів людей. Екологічно чисте і стале виробництво стало ключовим елементом для економіки ЄС, розвитку та збільшення робочих місць при введенні нових регулювань. Законодавство має на меті сприяти удосконаленню промислових процесів, використовуючи менше ресурсів та дотримуючись правил циркулярної економіки.
До вашої уваги приклади успішних рішень, інвестицій та інновацій у промисловості, що стали результатом ефективного застосування законодавства ЄС у напрямку зменшення промислового забруднення.
Чи знали ви, що:
Промислові об’єкти ЄС виділяють в атмосферне повітря близько 40 % забруднюючих речовин; 20 % забруднюючих речовин потрапляє у воду. Директива ЄС про промислові викиди регулює вплив на навколишнє середовище близько 50 000 найбільших промислових установок. Комплексний підхід ЄС у питанні зниження промислового забруднення зменшує вплив галузей на навколишнє середовище, встановлюючи стандарти виробництва.
ЄС встановив рівні промислових викидів для понад 80 забруднюючих речовин…
Матеріал публікується частково! Повна версія — у журналі «ECOBUSINESS. Екологія підприємства» №5, 2020
Читайте журнал уже зараз онлайн — ►►►живий журнал
Стаття «ЯК ЗАСТОСУВАННЯ ЗАКОНОДАВСТВА ЄС у сфері захисту довкілля сприяє зменшенню рівня промислового забруднення: успішні приклади» розповість про приклади успішних рішень, інвестицій та інновацій у промисловості країн ЄС.
Також рекомендуємо:
►►►ЕКСТЕРН-КУРС підвищення кваліфікації «Все про відходи підприємства: поводження з відходами I-IV класу небезпеки на підприємстві»
Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»