Консультації

Повернутися до переліку консультацій

Чи може екологічна інспекція залучати до перевірки громадського інспектора. Які його повноваження?

Відповідь:

Давайте уточнимо. Громадський контроль у галузі охорони навколишнього природного середовища здійснюють громадські інспектори з охорони довкілля (далі — громадські інспектори). Стаття 36 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища» від 25 червня 1991 року № 1264-XII. передбачає громадський контроль у галузі охорони навколишнього природного середовища. Такий контроль здійснюється громадськими інспекторами з охорони довкілля згідно з Положенням, яке затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони навколишнього природного середовища.

Повноваження громадських інспекторів з охорони довкілля визначені в «Положенні про громадських інспекторів з охорони довкілля», яке затверджено наказом Мінприроди від 27 лютого 2002 року № 88 (далі — Положення)

Зверніть увагу! Посвідчення громадського інспектора з охорони довкілля видають терміном на один рік з наступним його продовженням за результатами оцінки роботи. Тому вказаний факт потрібно перевіряти. Згідно з п. 4.3 Положення керівник підрозділу (державний інспектор), за яким закріплений громадський інспектор, залучає його до участі в перевірках, які збігаються з напрямком природоохоронної діяльності громадського інспектора.

Громадські інспектори мають право:

— спільно з працівниками органів Держекоінспекції, інших державних органів, які здійснюють контроль за охороною, раціональним використанням та відтворенням природних ресурсів, органів державної виконавчої влади та місцевого самоврядування, брати участь у проведенні перевірок додержання підприємствами, установами, організаціями всіх форм власності та громадянами вимог природоохоронного законодавства, норм екологічної безпеки охорони, раціонального використання та відтворення природних ресурсів.

Таким чином громадський інспектор може бути залучений до перевірки при оформленні наказу, видачі повідомлення та направлення на перевірку. Серед іншого громадський інспектор має право складати протоколи про адміністративні правопорушення при виявленні порушень природоохоронного законодавства, відповідальність за які передбачена Кодексом України про адміністративні правопорушення, і подавати їх відповідному органу Держекоінспекції для притягнення винних до відповідальності. Проте в більшості випадків існує практика залучення громадських інспекторів до рейдів по боротьбі з браконьєрством.

Відповідь надано І.Паламарчуком у березні для №4, 2020 журналу «ECOBUSINESS. Екологія підприємства»

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!