На підприємстві, що здійснює скид стічних вод у водні об’єкти, має бути дозвіл на спецводокористування та затверджені нормативи ГДС.
Якщо підприємство скидає стічні води у мережу Водоканалу, то нормативи ГДС встановлені у договорі на приймання стічних вод.
Для визначення відповідності якісних показників стічних вод, що скидаються у водні об’єкти, необхідно здійснювати контроль за якістю стічних вод.
Контроль за якістю стічних вод здійснюється шляхом відбору проб з контрольних точок підприємства та виконання хімічного аналізу лабораторією, яка має атестат акредитації.
Періодичність контролю за якістю скинутих стічних вод кожне підприємство визначає самостійно на підставі діючого дозволу на спецводокористування та/або договору з Водоканалом.
Графік лабораторного контролю затверджується керівником підприємства та за необхідності узгоджується з відділом КІВР Державного агентства Водних ресурсів та Департаментом екології та природних ресурсів ОДА.
Під час контролю стічних вод визначають фактичні концентрації забруднюючих речовин у стічних водах і робиться висновок щодо наявності або відсутності у них перевищень нормативних показників забруднюючих речовин.
Під час триденної онлайн-конференції, що відбудеться протягом ALTERNATIVE ENVIRONMENTAL PLATFORM-2020 «ECO-MODERNIZATION» 7-9 жовтня, експерт ПАЕУ Олена Кошелєва поділиться досвідом розрахунку обсягів скиду забруднюючих речовин, які скидаються у водні об’єкти.
Ділова програма триденної платформи «ECO-MODERNIZATION» містить кілька спеціалізованих заходів: виставку і конференції з практикумами та презентаціями компаній та інших тематичних подій. Такий широкий обсяг ділової програми дозволяє провести її «тонке налаштування» і зробити цікавою для більш як тисячі учасників, чиї професійні інтереси (при всій їх «екологічній» спільності) часом істотно відрізняються.
Участь у триденній онлайн-конференції платна: від 1200 грн
Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»