Екологічний податок має сприяти зменшенню шкідливих викидів підприємств та збільшенню фінансування витрат на покращення екологічного стану. У статті детально розглянемо екологічний податок у 2020 році, нюанси його нарахування та сплати, а також — приклади розрахунку та заповнення документації.
Екологічний податок — обов’язковий платіж, що сплачується з фактичних обсягів різних викидів, скидів, розміщення відходів у довкіллі. Його сплачують особи, які здійснюють (п. 240.1 Податкового кодексу України, (далі — ПКУ)): викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення, скиди забруднюючих речовин безпосередньо у водні об’єкти; розміщення відходів у спеціально відведених місцях чи об’єктах (місцях розміщення відходів, сховищах, полігонах, комплексах, спорудах, ділянках надр тощо), на використання яких отримано дозволи уповноважених органів (пп. 14.1.223 ПКУ), утворення радіоактивних відходів (включаючи вже накопичені).
Зверніть увагу!
Зобов’язання нарахування та сплати екологічного податку за обсяг викиду забруднюючих речовин в атмосферне повітря виникає після отримання дозволу на викиди та здійснення господарської діяльності, вуглекислого газу (СО2) виникає, коли суб’єкт господарювання викидає понад 500 тонн на рік.
Розміщення окремих видів (класів) відходів як вторинної сировини, що розміщуються на власних територіях (об’єктах) суб’єктів господарювання не підлягає нарахуванню та сплаті екологічного податку.
Стаціонарні джерела забруднення — підприємство, цех, агрегат, установка або інший нерухомий об’єкт, що здійснює випуск газоповітряної суміші в атмосферне повітря через трубу, вентиляцію, газовідвід, циклон тощо.
Платниками податку можуть бути всі суб’єкти господарювання будь-якої форми власності чи форми оподаткування: починаючи з підприємств, ФОП, представництв нерезидентів і закінчуючи бюджетними установами.
Звільнення від сплати екологічного податку мають:
Зверніть увагу!
Фізичні особи, які не зареєстровані як підприємці, екологічний податок не сплачують.
Увага! Стаття опублікована частково!
Повна версія – в журналі №9, 2020 «ECOBUSINESS. Екологія підприємства».
Вебпрактикум для інженерів і керівників відділів охорони навколишнього середовища «Екоподаток та екозвітність 2023/2024: порядок, терміни, роз’яснення» Щоб розібратися в усіх аспектах подання екологічної звітності та сплати екологічного податку, запрошуємо взяти участь у вебпрактикумі «Екоподаток та екозвітність 2023/2024: порядок, терміни, роз’яснення». Розглянемо такі питання:
|
Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»