Консультації

Повернутися до переліку консультацій

За податковим кодексом не сплачується рентна плата за спецводокористування. Чи є якісь санкції за перевищення ліміту водокористування?

Отримано дозвіл на спецводокористування. Використовується свердловина для напоювання тварин. Компанія є платником четвертої групи єдиного податку відповідно до п. 4 ст. 291 Податкового кодексу. Та за цим же кодексом не сплачується рентна плату за спецводокористування. Чи потрібно подавати якісь податкові декларації? Чи є якісь санкції за перевищення ліміту водокористування?

Відповідь: Якщо господарство є платником єдиного податку IV групи, воно не подає звітність та не сплачує рентну плату за спецводокористування, а отже — не подає і податкову декларацію з цього питання.

Суб’єкти господарювання — платники єдиного податку IV групи — сільськогосподарські товаровиробники, які є такими за умовами, визначеними ст. 291 Податкового кодексу України (далі — ПКУ), звільняються від обов’язку нарахування, сплати та подання звітності з рентної плати за спеціальне використання води. Ця норма встановлена п. 297.1 ПКУ.

Наказом Міністерства охорони навколишнього природного середовища України від 20 липня 2009 року № 389 затверджено Методику розрахунку розмірів відшкодування збитків, заподіяних державі внаслідок порушення законодавства про охорону та раціональне використання водних ресурсів (далі — Методика). Згідно п. 1.3 Методики, за забір та використання води понад встановлені в Дозволі ліміти державні інспектори з ОНПС мають право нарахувати збитки.

  Довідка: Розрахунок розміру відшкодування збитків у разі перевищення встановлених у дозволі на спеціальне водокористування лімітів, здійснюється за формулою:

Зсам = 5 × W × Тар (грн), (23)

де W — об’єм води, що використана самовільно без дозвільних документів (дозволу на спеціальне водокористування та/або спеціального дозволу на користування надрами (підземні води)), у разі перевищення встановлених у дозволі на спеціальне водокористування лімітів, м3;

Тар — розмір, аналогічний ставці рентної плати за спеціальне використання води, встановленої ст. 255 ПКУ на дату виявлення порушення.

Фактичний об’єм води у разі перевищення встановлених у дозволі на спеціальне водокористування лімітів визначається на основі таких даних:

  первинної документації,
  статистичної звітності,
  ліміту забору та використання води,
  індивідуальних норм водоспоживання та водовідведення або довідки фізичної особи-підприємця чи юридичної особи за підписом керівництва, завіреної печаткою (за наявності).

Таким чином, в разі встановлення факту перевищення встановлених у дозволі на спеціальне водокористування лімітів використання води, підприємству доведеться сплатити збитки. Також відповідальна особа може бути притягнута до адміністративної відповідальності за ст. 60 КУпАП згідно зі ст. 110 Водного кодексу України.

  Важливо! Крім наявності дозволу на спеціальне водокористування, зверніть увагу на наявність належним чином оформленого права користування земельною ділянкою під свердловиною.

 

      Матеріал є частиною публікації «ТОП-10».

  Повна версія – в журналі «ECOBUSINESS. Екологія підприємства» №8, 2020
 

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!