Хімічні засоби боротьби зі шкідливими організмами, знайомі нам як пестициди, давно стали невіддільною частиною галузі сільського господарства. Особливого поширення ці хімікати, що належать до групи небезпечних речовин антропогенного походження, набули у другій половині двадцятого століття. Як результат цього — маємо стійке забруднення не лише ґрунтів і вод у зонах їх використання, а по всьому світу. Результати досліджень показують, що особливо стійкі види отруйних пестицидів потрапляють і в океани, та становлять реальну загрозу здоров’ю і людей, і тварин.
Третє грудня стало Міжнародним днем боротьби з пестицидами після трагічних подій в Індії, коли у 1984 році на пестицидному заводі в Бхопалі сталася катастрофа, внаслідок якої загинуло близько 2000 людей. У цей день екологи усього світу проводять акції та протести, нагадуючи про накопичення в довкіллі значної кількості шкідливих хімічних речовин.
Загалом, за даними ВООЗ, щороку у світі стається близько 2 млн випадків отруєнь пестицидами, а забруднення ґрунтів у Європі називають «тихою катастрофою».
Пресслужба ЕБГ
Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»