Як необхідно проводити реєстрацію в Єдиному реєстрі установок, що підпадають під МЗВ, в якій установі та на основі яких нормативних документів?
Відповідь: Правові та організаційні засади моніторингу, звітності та верифікації викидів парникових газів визначає Закон України «Про засади моніторингу, звітності та верифікації викидів парникових газів» від 12 грудня 2019 року № 377 (далі — Закон № 377), який набрав чинності 26 березня 2020 року та вводиться в дію з 1 січня 2021 року.
Статтею 7 Закону № 377 передбачено повноваження центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони навколишнього природного середовища, у сфері моніторингу, звітності та верифікації викидів парникових газів з установок, розташованих на території України, а саме:
— забезпечення нормативно-правового регулювання у сфері моніторингу, звітності та верифікації;
— затвердження порядку державної реєстрації установок у Єдиному реєстрі та порядку ведення Єдиного реєстру;
— затвердження типових форм стандартного та спрощеного плану моніторингу, звіту про вдосконалення та звіту оператора, а також вимог до їх заповнення.
З метою виконання вимог цього закону Міністерством енергетики та захисту довкілля України розроблено проєкти наступних нормативно-правових актів:
— Проєкт Постанови про затвердження переліку видів діяльності;
— Проєкт Постанови про затвердження порядку здійснення моніторингу та звітності щодо викидів парникових газів;
— Проєкт Постанови про затвердження порядку верифікації;
— Проєкт Акту Про деякі питання акредитації верифікатора звіту оператора про викиди парникових газів.
4 березня 2020 року дані проєкти розміщено на офіційному сайті Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України (https://menr.gov.ua/). Ознайомитися з ними можна у розділі «Зміна клімату та озоновий шар».
Пунктом 4 ст. 20 Закону № 377 встановлено шестимісячний строк з дня набрання чинності цим Законом для Кабінету Міністрів України з приведення своїх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом та забезпечення прийняття нормативно-правових актів, необхідних для реалізації положень цього Закону, а також забезпечення приведення міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом. Таким чином, найближчим часом слід очікувати прийняття похідних Постанов.
Відповідь опубліковано в статті ТОП-10 в журналі «ECOBUSINESS. Екологія підприємства» №10, 2020
Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»