Новини

Повернутися до переліку новин

Найнезвичайніші катастрофи

Людство давно вже змирився з примхами природи. Ми знаємо, чого чекати від вулканів і океанів, ми готуємося до землетрусів і ураганів. Нехай сила стихії зазвичай з легкістю долає спроби людини протистояти їй, але деякі успіхи все ж є. Однак природа деколи підносить сюрпризи у вигляді досить незвичайних катастроф. Боротися з ними неможливо, адже вони навіть не вкладаються в рамки типових катастроф, звичних людині.

Нашестя змій у Сан-П'єр. Над цим містечком, що на острові Мартініка, височіла лиса гора. Її вулканічна активність була настільки низькою, що мало хто звернув увагу на появу там свіжих віддушин з пором і легкого тремтіння землі у квітні 1902 року. Але вже скоро, в травні, почався безперервний дощ з попелу, в повітрі виразно запахло сіркою. Незабаром більше сотні ямкоголовых гадюк покинули свої стали непридатними притулку, що розташовувалися на схилах вулкана, що прокинувся. Змії буквально заповнили один з міських кварталів, населених мулатами. Отруйні гадюки досягали 2 метрів в довжину, в результаті вони вбили близько півсотні людей і безліч тварин. Допомогли з ними впоратися лише великі вуличні кішки. Проте катастрофа тільки починалася. Вже 5 травня величезна маса вируючої бруду скотилася в море, викликавши цунамі. Хвилі вбили кілька сотень городян, а ще через три дні сталося виверження вулкана. У його ході розпечена до білого лава обрушилася на нещасний місто. Всього через хвилини Сан-П'єр перестав існувати. До трагедії в ньому знаходилося 30 тисяч осіб, а вижили лише двоє.

Паніка в баптистської церкви Шилох. У тому ж 1902 році, 19 вересня, в Алабамі, Бірмінгемської баптистської церкви Шилох, одразу дві тисячі чорношкірих набилися в будівлю, щоб послухати звернення Букера Т. Вашингтона. Будівля з цегли було побудовано зовсім недавно. Від вхідних дверей до піднесення для співів йшов сходовий проліт, укладений в цеглу. Після промови проповідника почалися сварка з приводу зайнятих місць. У суперечці у кого-то вилетіло слово "fight" (бійка), але всі почули його як "fire" (пожежа). У результаті виникла паніка. Парафіяни, як по команді, схопилися зі своїх місць і кинулися до єдиної сходах. Тих, хто встиг добігти до неї першими стали штовхати ззаду - люди стали падати вниз. А зверху на них падали все нові і нові нещасні. У підсумку з кричущих жертв утворилася триметрова купа, яка повністю заблокувала прохід. Безуспішно сам Вашингтон разом зі служителями церкви намагався закликати до порядку. Їм залишалося лише дивитися, як чоловіки і жінки в паніці або задихаються, або затаптываются такими ж божевільними. Найважче довелося, звичайно ж, жінкам. У результаті В приміщенні, в якому не сталося ні пожежі, ні навіть бійки, загинуло 115 осіб.

Потік патоки в Бостоні. Був звичайний день, 15 січня 1919 року. Тоді мешканці та працівники північній частині Бостона вийшли на вулицю, щоб погрітися під променями не по-зимовому теплого сонечка. В основному це були італійці та ірландці. Але тут пролунав недовгий низький гуркіт - лопнула чавунна цистерна компанії Purity Distilling. На вулицю Commercial Street обрушилася хвиля чорної сирої патоки висотою в два поверхи. Незвичайний потік підхопив і сусідні з портом райони. Піти від такої швидкої хвилі не під силу було ні перехожих, ні навіть кінним упряжкам. В результаті два мільйони галонів патоки, які повинні були піти на виготовлення рому, захлиснули смерть 21 людини. Смерть цих нещасних, у тому числі і дітей, настала через задухи. Ще 150 городян отримали різні травми. Чорна хвиля зруйнувала навіть кілька будинків і обрушила естакаду залізниці. Кілька коней, які не захлинулися в патоці, виявилися настільки сильно застряглими в ній, що їх довелося застрелити. Подивитися на хаос зібралися роззяви, які тут же забруднилися в липкій рідині. Чи варто дивуватися тому, що патока незабаром рознеслася по всьому місту? Цілий тиждень весь Бостон зберігав специфічний запах, а порт ще півроку зберігав коричневий колір.

Вибух газового резервуара в Піттсбурзі. Колись в цьому місті в Пенсільванії знаходився найбільший газовий резервуар, він був циліндричної форми. Але раптом виявилася витік, і вранці 14 листопада 1927 року кілька робочих почали її шукати. Ремонтники не придумали нічого кращого, як використовувати для цього паяльну лампу з відкритим полум'ям. Очевидно, що близько 10 ранку текти була знайдена, а городяни побачили, як ємність з 5 мільйонами кубічних футів природного газу просто злетіла на повітря, як повітряна куля, тут же вибухнувши. Шматки металу розлетілися по всій окрузі, адже деякі з них були вагою в десятки кілограм! В межах квадратної милі хвиля розпеченого повітря і вогню знищила все. В ході трагедії двадцять вісім чоловік загинуло, число поранених вимірювалося сотнями.

Показові виступи пожежників у Джиллингеме. Щорічно пожежники в містечку Джиллингем, що в англійському графстві Кент активно беруть участь у святі, що проходить в місцевому парку. Для цього вони проводять показові виступи. З парусини і дерева споруджується імпровізоване будівлю. Для участі у виставі кожен рік з натовпу вибирають кілька хлопчаків. Від бажаючих відбою немає! Так все і було 11 липня 1929 року. Тоді дев'ять хлопчиків у віці від 10 до 14 років і 6 пожежних, одягнених в парадну форму, піднялися на третій поверх споруди. Згідно з планом пожежники повинні були внизу запалити димову шашку, а потім врятувати дітей з допомогою драбин і мотузок. Після евакуації порожній будинок підпалювали, показуючи бравую роботу з пожежними шлангами. Але цього разу все пішло наперекосяк - першим запалили справжній вогонь. Глядачі подумали, що гарячі тіла - спеціальні манекени, тому дійство викликало оплески і радісні вигуки. Тільки пожежні зрозуміли справжню суть того, що відбувається. Швидко пожежу загасити не вдалося, і всі 15 чоловік, які знаходилися в будинку, згоріли живцем.

Зіткнення з Емпайр-стейт-білдінг. Війна вже наближалася до кінця, коли 18 липня 1945 року, раннім суботнім ранком ветеран-пілот на легкому бомбардувальнику В-25 вилетів з Бедфорда, штат Массачусетс в Нью-Йорк. На борту окрім другого пілота знаходився пасажир - молодий моряк. У небі стояв густий туман, який сильно знизив видимість. Через годину перехожі в центрі Манхеттена раптом почули наростаючий гул, а потім побачили вискочив з хмар бомбардувальник. Літак обігнув кілька хмарочосів, але врізався в стіну Емпайр-стейт-білдінг. На людей зверху посипалися численні уламки будівлі і бомбардувальника. На 78 поверсі хмарочоса утворилася величезна діра. Один з двигунів літака пробив сім стін і вилетів з іншого боку будівлі. Інший же двигун залетів у шахту ліфта, там він перерізав кабелю. В результаті кабіна ліфта впав у підвал. Паливний бак літака вибухнув, а полум'я поширилося на 6 поверхів. Ефектність картині надав стікає по стінах будівлі палаючий бензин. На щастя пригода сталася у вихідний день, офіси практично порожні. Тоді загинуло 11 осіб, з яких троє перебували в літаку. Історія зіткнення літака з хмарочосів, мабуть, сподобалася арабським терористам, які діяли аналогічним способом, тільки вже навмисне, 11 вересня 2001 року.

Пригода на річці Тунгусці. На землю падають метеорити досить часто. Але велика частина з них втрачає свою масу, згораючи в шарах атмосфери. Так що падіння великого метеорита - завжди велика подія. В цей раз 30 червня 1908 року недалеко від річки Подкаменна Тунгуска на території нинішнього Красноярського краю стався сильний вибух. Версія з падінням метеорита або комети вважається нині основною. Небесне тіло сягала 20 метрів в діаметрі. Швидше за все, метеорит вибухнув ще до зіткнення з поверхнею, однак сьогодні подія розцінюється як удар по землі. Потужність вибуху склала від 10 до 20 мегатонн у тротиловому еквіваленті. Це в 1000 разів перевищує удар від бомби, скинутої на Хіросіму. У США тільки найбільш потужна бомба з усіх підірваних на території країни, Castle Bravo, порівнянна по потужності з тунгуським тілом. В результаті вибуху на території 2150 квадратних кілометрів було повалено 80 мільйонів дерев! Досі картини руйнувань видно на супутникових фотографіях.

Ряд техаських вибухів. 15 квітня 1947 року в порту Техас-сіті пришвартувалося французьке вантажне судно "Grandcamp". На борт вантажного судна було піднято 1400 тонн на основі аміачної селітри. Вночі в трюмі суховантажного судна почалася пожежа. Зранку густий дим викликав стурбованість керівників порту, адже неподалік знаходився хімічний завод Монсато. У порту і доках зібрався натовп роззяв, а буксири приготувалися відтягнути небезпечний корабель у відкрите море. Але раптом той перетворився на вогненну кулю. Для багатьох людей це видовище стало останнім у їхньому житті. Хвиля вогню і палаючі уламки швидко накрили місто. Через кілька хвилин вибухнув і хімічний завод. Ті, хто вижив після першого вибуху, отримали удар з іншої сторони. Практично весь діловий район був зруйнований, вся берегова лінія горіла. Це було небезпечним для інших судів, до того ж неподалік стояли ємності з бутаном. Після півночі вибухнуло ще одне судно, навантажене селітрою. У результаті низки вибухів тоді загинуло понад 500 осіб, ще 1000 отримали серйозні травми.

Отруєння в Басрі. У вересні 1971 рік в іракський порт Басра прибув незвичайний вантаж. Для посіву надійшла партія зерна в 90 тисяч тонн. При цьому і американський ячмінь, і мексиканську пшеницю попередньо обробили метил-ртуттю, щоб уберегти матеріал від псування. Зерна були пофарбовані яскраво рожевий колір, щоб вказати тим самим на їх смертельно небезпечне покриття. На мішках до того ж були написані попереджувальні написи, зроблені, правда, на іспанською та англійською мовами. Проте зерно було вкрадено з доків, так і не встигнувши потрапити до фермерам. Насіння швидко перепродали голодуючому населенню, які з радістю купили дешеву їжу. Уряд Іраку швидко усвідомило свою злочинну недбалість, але віддала перевагу просто замовчати цю історію. Минуло два роки, і один американський журналіст зміг довести, що ця подія стала причиною 6530 випадків отруєння ртуттю. Однак посадові випадки визнали свою провину лише в 459 смертельних випадків, відкинувши звинувачення в більш ніж 6 тисячах інших смертей такого роду. А ще варто говорити про 100 тисяч осіб, які постраждали від незворотних наслідків отруєння пошкоджень головного мозку, сліпоти та глухоти.

Збожеволілі слони в лісі Чандка. Навесні 1972 року індійський ліс Чандка, що славиться своїм недоліком вологи, потрапив ще й під хвилю посухи. В результаті збунтувалися навіть поступливі перш місцеві слони - їм не вистачало води в умовах спеки. Жителі навколишніх сіл звернулися до влади, повідомивши, що відмовляються виходити на роботу в поля з-за труднощів у поведінці тварин. Коли настало літо, ситуація ще сильніше ускладнилася. 10 липня стадо збожеволілих слонів зірвалося з місця і пронеслася серед 5 сіл. Результатом стали великі руйнування і 24 загиблих індійця.

Джерело: molomo.com.ua

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

Читайте також:

 

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!