Консультації

Повернутися до переліку консультацій

Які дозвільні документи необхідно отримати, якщо ті небезпечні речовини, на які був отриманий дозвіл, постійно використовується у виробництві?

У суб’єкта господарювання закінчується дія Дозволу на зберігання небезпечних речовин, виданого згідно з постановою КМУ від 20 червня 1995 року № 440 (яка втратила чинність). Які дозвільні документи необхідно отримати, якщо ті небезпечні речовини, на які був отриманий дозвіл, постійно використовується у виробництві?


Відповідь: Актуальний перелік робіт встановлений Постановою КМУ «Про затвердження Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки» від 26 жовтня 2011 року № 1107 (далі — Постанова № 1107). В додатку 2 Порядку,  у п. 3. визначено, що під дію ст. 21 Закону України «Про охорону праці» від 14 жовтня 1992 року № 2694-XII (далі — Закон № 2694) підпадає виробництво (виготовлення), використання, переробка, розподіл, зберігання, транспортування, застосування, утилізація та знешкодження вибухопожежонебезпечних і небезпечних речовин 1 і 2 класу небезпеки.

Згідно з п. 7. Постанови № 1107 Дозвіл на зберігання небезпечних речовин видається: 
а) Держпраці — на виконання робіт підвищеної небезпеки, що зазначені у пунктах 1, 3-5 додатка 2;
б) територіальним органом Держпраці — на виконання робіт підвищеної небезпеки, що зазначені у додатку 3.

При цьому дозвіл територіальним органом видається за місцем державної реєстрації юридичної особи або фізичної особи — підприємця. 

Постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку одержання дозволу на виробництво, зберігання, транспортування, використання, захоронення, знищення та утилізацію отруйних речовин, у тому числі продуктів біотехнології та інших біологічних агентів» від 20 червня 1995 № 440, як така, що дублювала деякі функції Державного комітету України з нагляду за охороною праці МОЗ та ін.,  втратила чинність 19 вересня 2014 року.

Необхідність отримання дозволу регламентується ст. 21 Закону № 2694, згідно з яким роботодавець повинен одержати дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки. Не допускається застосування у виробництві шкідливих речовин у разі відсутності їх гігієнічної регламентації та державної реєстрації. 

Цей матеріал є частиною журналу!

Від редакції: До нас часто звертаються екологи підприємств із запитаннями щодо поводження з промисловими відходами. «Найгарячіші» теми серед них:

  • ліцензія на здійснення операцій у сфері поводження з небезпечними відходами, її отримання та переоформлення;
  • розробка реєстрових карт на використані акумуляторні батареї та на відходи, що здаються на утилізацію як вторинна сировина;
  • екологічний податок за скиди дощових і талих вод;
  • утилізація відходів ІІ та IV класу небезпеки та інші.

Відповіді експерта на 10 найбільш актуальних запитань пропонуємо до вашої уваги у статті в №7, 2020 журналу «ECOBUSINESS. Екологія підприємства»

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!