Консультації

Повернутися до переліку консультацій

Як уникнути помилок при розбивці категорій джерел викидів? Чи є порівняльна таблиця старого та нового кодування?

Головою Державної служби статистики 19.06.2020 року затверджені Роз’яснення щодо форми державного статистичного спостереження № 2-ТП (повітря) (річна) «Звіт про викиди забруднюючих речовин і парникових газів в атмосферне повітря від стаціонарних джерел викидів». Розділ ІІ звіту охоплює викиди від 60 категорій стаціонарних джерел викиду, найменування яких наведено в графі Б звіту, що застосовуються з метою надання звітності відповідно до Методичних вказівок Європейської економічної комісії ООН.

Але, на жаль, кодування не збігається з кодуванням, зазначеним в документах, у яких обґрунтовуються обсяги викидів для отримання дозволу. На нашій ТЕС — понад 20 технологічних процесів. Як уникнути помилок при розбивці категорій джерел викидів? Чи є порівняльна таблиця старого та нового кодування?

Відповідно до роз’яснення щодо форми державного статистичного спостереження №2-ТП (повітря) (річна) «Звіт про викиди забруднюючих речовин і парникових газів в атмосферне повітря від стаціонарних джерел викидів», затвердженого 19 червня 2020 року, розділ II звіту характеризує розподіл викидів окремих забруднюючих речовин, відносно яких затверджені міжнародні зобов’язання про подання звітності в рамках Конвенції про транскордонне забруднення повітря на великі відстані, за категоріями джерел викидів. 

Графи 1–19 звіту містять дані про викиди забруднюючих речовин: 

  • діоксиду сірки (код забруднюючої речовини 05001), 
  • діоксиду азоту (код забруднюючої речовини 04001), 
  • оксиду вуглецю (код забруднюючої речовини 06000), 
  • неметанових летких органічних сполук (код забруднюючої речовини 11000), 
  • поліароматичних вуглеводнів (код забруднюючої речовини 13100), 
  • гексахлорбензолу (код забруднюючої речовини 13002), 
  • діоксинів і фуранів (код забруднюючої речовини 13009 (поліхлоровані дибензо-n-діоксини) та код забруднюючої речовини 13010 (поліхлоровані дибензофурани)), 
  • твердих частинок Тч10 (код забруднюючої речовини 03001 (речовини у вигляді суспендованих твердих частинок більше 2,5 мкм та менше 10 мкм) та Тч2,5 (код забруднюючої речовини 03002 (речовини у вигляді суспендованих твердих частинок 2,5 мкм та менше), 
  • аміаку (код забруднюючої речовини 04003), 
  • ртуті (код забруднюючої речовини 01007), 
  • кадмію (код забруднюючої речовини 01004), 
  • свинцю (код забруднюючої речовини 01009), 
  • арсену код забруднюючої речовини (01001), 
  • хрому (код забруднюючої речовини 01010), 
  • міді (код забруднюючої речовини 01005), 
  • нікелю (код забруднюючої речовини 01006), 
  • селену (код забруднюючої речовини 01008), 
  • цинку (код забруднюючої речовини 01011).
Рядки розділу ІІ звіту містять інформацію про стаціонарні джерела викидів забруднюючих речовин юридичних осіб і відокремлених підрозділів юридичних осіб, від яких протягом звітного року надходили в атмосферне повітря забруднюючі речовини. Розділ II звіту охоплює викиди від 60 категорій стаціонарних джерел викидів, найменування яких наведено в графі Б звіту, що застосовуються з метою надання звітності відповідно до Методичних вказівок Європейської економічної комісії Організації Об’єднаних Націй про надання звітних даних щодо викидів у рамках Конвенції про транскордонне забруднення повітря на великі відстані.
Рядок 001 містить дані про викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря від процесів спалювання в діяльності енергетичних галузей промисловості, що включає в себе спалення та переробку палива для виробництва енергії, наприклад, електричної чи теплової, коли установки, що використовуються для її виробництва, розглядаються як точкові: при виробництві електроенергії та тепла загального користування, очищенні нафти та нафтопродуктів, виробництві твердого палива.
Викиди при виробництві електроенергії та тепла загального користування головним чином характеризуються типом використовуваного палива та здійснюються в результаті керованого процесу спалювання (викиди котлів, печей, газових турбін або стаціонарних двигунів), яке у загальному випадку здійснюється від великих установок для спалювання (теплова потужність > 50 MВт). 
Дані щодо викидів від підприємств, які виробляють енергію для власних потреб (державні або приватні підприємства), що виробляють електроенергію/тепло цілком або частково для підтримки основного виду діяльності (автономні підприємства), відносяться до тих категорій джерел викидів, у яких вони утворились.
Тобто технологічні процеси вашого підприємства відносяться до категорії, передбаченої рядком 001 Розділу ІІ Звіту.
Правильність даних, уведених у розділі ІІ форми № 2-ТП (повітря) (річна) «Звіт про викиди забруднюючих речовин і парникових газів в атмосферне повітря від стаціонарних джерел викидів», можна перевірити шляхом проведення таких арифметичних контролів, вказаних у п. 66 роз’яснення.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!