Суб’єкт господарювання має право не допускати посадових осіб органу державного нагляду (контролю) до здійснення перевірки, якщо:
В разі недопуску посадових осіб інспекції до планової перевірки, вони зобов’язані невідкладно скласти відповідний акт про відмову у такому допуску та вручити його представнику підприємства. Посадові особи підприємства можуть відмовитися від надання пояснень причин недопуску, хоча це виглядає нелогічним.
Зверніть увагу!
Якщо недопуск відбувається з підстав зазначених вище, акт все ж таки варто підписати та пояснити причин недопуску з посиланням на норми Закону No 877. Адже дії посадових осіб суб’єкта господарювання Інспекція намагатиметься оскаржити в судовому порядку. Суду також доведеться пояснювати причини недопуску до перевірки. Під час судового оскарження, суди поки що стають на сторону підприємства, мотивуючи це тим, що в положенні про Державну екологічну інспекцію України яке затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 19 квітня 2017 р. No 275 відсутні норми, які надають право Інспекції звертатися із адміністративним позовами до суду із вказаних питань.
Але чинне законодавство розвивається таким чаном, що планується внесення змін, шляхом посилення відповідальності посадових осіб суб’єкта господарювання за недопуск до перевірки за відсутності законних підстав.
Більше про процедуру не допуску до планової перевірки та розгляд практичних ситуації — читайте в практичному посібнику підприємцю «Як підготуватися до перевірки. Екологічне інспектування. Поради, помилки, алгоритми».
Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»