Підготовка документів для отримання дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами вимагає немало витрат часу та глибоких спеціалізованих знань, як обладнання, так і норм природоохоронного законодавства. Поширеною практикою серед суб’єктів господарювання, які повинні отримати такий дозвіл, стало залучення сторонніх компаній до розробки необхідної документації. На ринку все більш затребуваними стають послуги аутсорсингу та консалтингу в природоохоронній сфері.
Аутсорсинг (від англ. «outsourcing» - зовнішнє джерело, супровід) – послуга, яка користується популярністю серед багатьох великих компаній і індивідуальних підприємців. Основним завданням аутсорсингу є передача функцій від внутрішніх підрозділів зовнішньому виконавцеві. Інтерес до екологічного аутсорсингу зумовлений низкою незаперечних факторів:
Екологічний аутсорсинг може бути на постійній основі в процесах компанії, а може бути тимчасовим рішенням суб’єкта господарювання.
Екологічний консалтинг – надання допомоги зовнішнього кваліфікованого фахівця або компанії, яка спеціалізується і практикується в галузі природоохоронних знань. Метою екологічного консалтингу є поліпшення якості роботи окремого фахівця, що відповідальний за екологічну безпеку на підприємстві, чи природоохоронної служби (підрозділу) підприємства, а також загального стану екологічної безпеки. Консалтинг, як правило, спрямований на уникнення проблемних ситуацій. Консалтинг може бути як разової послугою, так і триває, наприклад, з певною періодичністю.
Для того, щоб допомогти підприємству в прийнятті потрібних рішень, вдаються до екологічного консалтингу, а для реалізації поставлених завдань використовується екологічний аутсорсинг.
Більшість суб’єктів господарювання користуються послугами аутсорсингових або консалтингових компаній щодо розробки документів для отримання дозволу, в тому числі на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря. Але фахівець що відповідальний за надання технічного завдання на підготовку документів для отримання дозволу на викиди, повинен розуміти процедуру видачі дозволу, знати обладнання свого підприємства, всі джерела викидів.
Дізнайтеся, як правильно надати технічне завдання, щоб не втратити кошти та виробничі можливості.
Для довідки:
Видача Дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами (далі — Дозвіл) регулюється наступними нормативно-правовими актами:
Суб’єкт господарювання для розроблення документів, у яких обґрунтовуються обсяги викидів, може залучати установи, організації та заклади, яким Міндовкілля надає право на розроблення цих документів. Для мінімізації збитків при оформленні дозволу та розумінні всієї системи оформлення документів запрошуємо на новий курс підвищення кваліфікації!
«ОТРИМАННЯ ДОЗВОЛУ, ОБГРУНТОВУЮЧІ МАТЕРІАЛИ ТА ІНВЕНТАРИЗАЦІЯ ВИКИДІВ В АТМОСФЕРУ»
30 вересня 2021, 14.00-18.00
Онлайн
Важливо:
Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»