Державний облік водокористування ведеться, відповідно до вимог ст. 25 Водного кодексу України, з метою систематизації даних про забір та використання вод, скидання зворотних вод та забруднюючих речовин, наявність систем зворотного водопостачання та їх потужність, а також про діючі системи очищення стічних вод та їх ефективність.
Порядок ведення державного обліку водокористування затверджений наказом Міністерства екології та природних ресурсів України за № 78 від 16.03.2015 р. Згідно з наказом Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України від 18 грудня 2020 року № 375 держоблік водокористування будуть проводити шляхом подання водокористувачами звітів про використання води за формою звітності № 2ТП-водгосп (річна) в електронній формі через Єдиний державний веб-портал електронних послуг «Портал Дія» або Портал електронних послуг Державного агентства водних ресурсів України.
Які водокористувачі повинні подавати звіти?
Ті водокористувачі, які здійснюють діяльність, пов’язану із забором або використанням води, скиданням зворотних (стічних) вод та забруднюючих речовин.
Критерії, щодо подачі звітності про використання води:
Важливо!
У випадку, коли суб’єкт господарювання припиняє водогосподарську діяльність або не досягає критеріїв, щодо подачі звітності про використання води, такий водокористувач повинен інформувати організації, що належать до сфери управління Держводагентства, про припинення подання Звіту або призупинення подачі Звіту до досягнення критеріїв.
Також, водокористувачі, що мають у своєму складі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи без статусу юридичної особи, що не звітують самостійно, подають звіти за них…
Більше про ключові зміни у формі звітності та приклад заповнення — читайте у січневому випуску журнала «ECOBUSINESS. Екологія підприємства».
Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»