NEWS
Моніторинг законодавства
ЕКОЗАКОНОДАВСТВО
АНАЛІЗУЄМО РАЗОМ: загальнодержавна цільова соціальна програма «Питна вода України» на 2022-2026 роки
Чиста вода та належні санітарні умови є однією із цілей сталого розвитку України. На виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 21 серпня 2019 року № 686-р «Питання збору даних для моніторингу реалізації Цілей сталого розвитку» визначено засади моніторингу національних індикаторів Цілей сталого розвитку, відповідно до, встановлених базовою Національною доповіддю «Цілі сталого розвитку: Україна», орієнтирів та індикаторів. Який наразі стан досягнення встановлених індикаторів? Аналізуємо в матеріалі.
Підводимо підсумки поточного року: на що звернути увагу?
На початку року традиційно підбиваємо підсумки законодавчих нововведень року попереднього та аналізуємо законопроєкти, які так і не вдалося втілити у життя протягом року. З цього приводу поспілкувалася з екологом-практиком, головою комітету промислової екології Професійної асоціації екологів України Мариною Тимошенко.
ЕКОЛОГІЧНИЙ ПОДАТОК
Екологічний податок на 2022 рік: на що звернути увагу суб’єктам господарювання?
З 1 січня 2022 року набуває чинності Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень», метою якого є забезпечення збалансованості бюджетних надходжень шляхом підвищення ефективності використання економічних ресурсів країни. На що звернути увагу суб’єктам господарювання? З’ясовуємо в матеріалі.
АКТУАЛЬНЕ ІНТЕРВ’Ю
Зелені проєкти Kernel, антикризовий еко-PR та правила комунікацій в регіонах присутності
Найбільший в Україні виробник і експортер соняшникової олії Kernel — законодавець на ринку інновацій і зелених технологій. Однією з перших компанія охопила біологізацією понад 50 % земельного банку, почала переводити заводи на альтернативну енергію та використовувати на полях сучасну техніку, що економить на кожному гектарі від 10 % до 40 % палива. Паралельно з «озелененням» виробництва Kernel розвиває комунікації в напрямку екології. Про екологічні проєкти, інструменти антикризового PR у розбудові взаємин з владою і людьми в регіонах присутності говоримо з Оксаною Коваль, керівницею департаменту комунікацій, PR і GR Kernel.
ІНІЦІАТИВИ ПАЕУ
Екологізація громад: спільні завдання для держави, бізнесу і громад
Які перепони існують на шляху до екологізації територіальних громад? Які можливі шляхи для їх вирішення? Де знайти кошти на реалізацію? У зв’язку з чим не використовуються інструменти для реалізації? Відповіді на всі ці питання — з’ясовуємо в матеріалі із експертами ПАЕУ.
ЗРАЗКИ ДОКУМЕНТІВ
Як заповнити звіт про використання води за формою № 2ТП-водгосп (річна)? Алгоритм та приклад заповнення
Водна галузь продовжує змінюватися відповідно до вимог сучасного світу. Відтепер водокористувачі можуть подавати звіт про використання води за формою 2ТП-водгосп (річна) онлайн. Переведення послуги в електронний формат має одразу кілька переваг:
Окрім того, запровадження е-звітності робить процес подачі звіту більш прозорим та мінімізує кількість помилок при заповненні. Проте, які важливі зміни зазнала форма звітності та як не допуститися помилок? З’ясовуємо в матеріалі та наводимо приклад заповнення.
ЕКОМЕНЕДЖМЕНТ
Впровадження системи «Зелений офіс» на підприємстві: покроковий алгоритм
Головними цінностями у будь-якому напрямі діяльності є люди і те середовище, в якому вони живуть, працюють та залишать нащадкам, що безпосередньо залежить від їх повсякденної поведінки, звичок та ставлення до природи. Стати працівникам більш екологічно свідомими, відповідальними та екодружніми допоможе система «Зелений офіс». З одного боку, впровадження «Зеленого офісу» дозволяє ставитися ощадливо до природних ресурсів, а з іншого — створює комфортні умови на робочому місці. Як запровадити систему на підприємстві? Наводимо в матеріалі у вигляді шпаргалки.
ЕКОЛОГІЧНЕ СТРАХУВАННЯ
Екологічне страхування підводні камені та відповідальність посадових осіб
Упродовж останнього десятиліття кількість техногенних аварій та екологічних катастроф невпинно зростає. Потенційно небезпечні виробництва в Україні становлять велику питому вагу в структурі виробництва. Страхування відповідальності юридичних осіб за забруднення навколишнього середовища повинне забезпечувати не лише механізм матеріального відшкодування за завдання збитків, але й створювати умови для здійснення контролю за діяльністю на екологічно небезпечних об’єктах, інвестування у розвиток екологічно чистих і безпечних підприємств, а також відновлювати до нормативних показники довкілля, необхідні для забезпечення здорового існування людей. Які існують підводні камені екологічного страхування? З’ясовуємо на прикладах.
ЕКОТРАНСФОРМАЦІЯ
Україні треба визначитись, як збалансувати свою політику, а не обирати між економікою та екологією
ІНТЕРПАЙП СТАЛЬ — перший металургійний завод, збудований 2012 року «з нуля» із загальним обсягом інвестицій майже 1 млрд доларів, у якому гармонійно поєдналися масштабне металургійне виробництво та сучасні технології захисту навколишнього середовища. 17 січня 2022 року підприємство відзначатиме свій перший ювілей — 10 років. Яким був цей 10-річний шлях, з якими викликами стикались і що турбує металургів сьогодні, ми запитали у директора з екології компанії ІНТЕРПАЙП Владислава Варнавського.
РОЗБИРАЄМО СИТУАЦІЮ
Яке є обґрунтування відхилення учасників спрощеної закупівлі послуги із збирання, перевезення, оброблення небезпечних відходів, у яких наявна ліцензія на небезпечні відходи?
Яке є обґрунтування відхилення тих учасників спрощеної закупівлі послуги із збирання, перевезення, оброблення небезпечних відходів, у яких наявна ліцензія на небезпечні відходи, що не є предметом закупівлі, проте наявний договір підряду з ліцензіатом, який володіє ліцензією на необхідні види відходів? Розбираємо в матеріалі.
АКТУАЛЬНІ РОЗ’ЯСНЕННЯ
Ступені ризику та кількість балів – чому це важливо під час перевірки ДЕІ?
Завершується сезон перевірок контролюючими органами, зокрема і Державною екологічною інспекцією, відповідно до затвердженого плану заходів державного нагляду (контролю) на 2021 рік. У багатьох керівників виникає запитання, а яким нормативним документом регламентується періодичність проведення планових перевірок екологічною інспекцією? Чому важливо визначити ступінь ризику та кількість балів підприємства під час перевірки ДЕІ? З’ясовуємо в матеріалі.
СУДОВА ПРАКТИКА
Оцінка впливу на довкілля: аналізуємо справи адміністративного провадження
Здійснення оцінки впливу на довкілля є обов’язковим у процесі прийняття рішень про провадження планованої діяльності, визначеної частинами другою і третьою ст. 3 Закону. Така планована діяльність підлягає оцінці впливу на довкілля до прийняття рішення про провадження планованої діяльності. Яких помилок допускаються суб’єкти господарювання? Та чи завжди правильні судові рішення? Аналізуємо в матеріалі.
ПРАКТИКУМ ЕКОЛОГА
Є проблема? — Маємо рішення. Топ-10 запитань-відповідей
ЕКОШПАРГАЛКА
Шпаргалка еколога на лютий 2022
Вимоги щодо поводження з тарою виробника продукції
Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»