Щодня в редакцію журналу «ECOBUSINESS. Екологія підприємства» надходять десятки запитань від суб’єктів господарювання щодо необхідністі розробки та погодження проєктів встановлення СЗЗ, а також врегулювання спірних питань. Задля комплексного роз’яснення в питаннях СЗЗ для підприємств, редакція підготувала коротку шпаргалку із добірки актуальних роз’ясненнь.
Санітарно-захисні зони створюють навколо об’єктів, які є джерелами виділення шкідливих речовин, запахів, підвищених рівнів шуму, вібрації, ультразвукових й електромагнітних хвиль, електронних полів, іонізованих випромінювань для відокремлення таких об’єктів від територій житлової забудови.
Залежно від джерел впливу на здоров’я населення, санітарно-захисна зона може бути встановлена на підставі нормативних документів (Правила № 173; Закон України «Про охорону атмосферного повітря» тощо) і за результатами фактичних досліджень джерел впливу (матеріалів інвентаризації викидів, протоколів дослідження повітря населених місць, протоколів дослідження шумового, акустичного забруднення).
Довідково:
Для визначення і встановлення санітарно-захисної зони на підставі чинних нормативів і з урахуванням фактичного впливу готують Проєкт визначення санітарно-захисної зони конкретного об’єкта, який у подальшому проходить державну санітарно-епідеміологічну експертизу в Державній установі «Інститут громадського здоров’я ім. О. М. Марзеєва НАМН України», а Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів надає висновок.
Санітарно-захисну зону варто встановлювати:
Висновок державної санітарно-епідеміологічної експертизи є документом дозвільного характеру. Питання щодо можливості забезпечення умов отримання висновку державної санітарно-епідеміологічної експертизи щодо обґрунтування/встановлення розміру санітарно-захисної зони для об’єкта господарської діяльності в умовах воєнного стану є одним із суперечливих питань. Як забезпечити дієві умови отримання висновку? З’ясовуємо в матеріалі.
Шість актуальних запитань щодо біоенергетики: шукаємо відповіді
Експерт надає відповіді на актуаль-ні запитання:
Виробничий контроль за якістю атмосферного повітря в зоні впливу підприємств: як усе організувати
У статті знайдете роз’яснення:
Як визначити розмір санітарно-захисної зони для тваринницьких підприємств?
Якою має бути санітарно-захисна зона? Як визначити її нормативні межі? У статті розглянемо, як формується нормативна СЗЗ тваринницьких підприємств та порахуємо необхідний розмір СЗЗ на прикладі з практики.
Якою має бути СЗЗ суб’єкта господарювання у сфері поводження з відходами?
Які процеси визначають клас небезпечності підприємств? Яким має бути розмір санітарно-захисної зони для різних підприємств? Стаття-дослідження розглядає питання еколого-гігієнічної безпеки функціонування та організації санітарно-захисної зони на прикладі підприємств, де застосовуються термічні методи.
Журнал «ECOBUSINESS. ЕКОЛОГІЯ ПІДПРИЄМСТВА» вже 10 років допомагає екологам на підприємстві працювати безперебійно і в балансі із вимогами природоохоронного законодавства. Подбайте про передплату на ІІ півріччя 2022 року аби залишатися в курсі важливих змін і завжди тримати руку на пульсі. В наступному півріччі Вас чекає ще більше практичних роз’яснень на тему санітарно-захисних зон та інші.
Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»