Новини

Повернутися до переліку новин

У Канаді відкрився перший магазин з нульовими відходами

Нарешті справжній магазин з нульовими відходами відкрився в Канаді! «Méga Vrac» пропонує більше 700 видів продуктів, що робить його ідеальним місцем для поповнення запасів покупцями, які проти відходів.

Фото: знімок з екрану з відео (YouTube)

Перший офіційний продуктовий магазин з нульовими відходами нарешті відрився в Канаді! Méga Vrac (назва перекладається з французької як «Мега Маса») відкрив свої двері для жителів Монреаля на початку вересня, його полиці заставлені більш ніж 700 видами продуктів, все у чудовому вигляді без упаковки.

Масла і оцет в різноманітних дозаторах з нержавіючої сталі, борошно, бобові культури, сухофрукти, мед, шматки мила без обгортки, миючі засоби, спеції, кава, чай, горіхи і незапаковані свіжі овочі та фрукти – все на продаж. Клієнти повинні принести власні контейнери, хоча вони за необхідності можуть купити скляні банки, пляшки, паперові пакети. Це робить продукцію доступною для будь-якого, хто проходить по вулиці повз магазин.

Фото: Méga Vrac через Facebook

«Méga Vrac» – це логічне вирішення проблеми забруднення пластиком, оскільки магазин вирішує проблему відходів від джерела її утворення. Домовласникам і переробникам сміття не доведеться боротися із зайвою упаковкою, якщо її взагалі не приносять додому – як же це може не подобатися? Власники магазину «Méga Vrac» Алем і Аніс Белкейр (Ahlem and Anis Belkheir) вважають, що мешканці Монреалю зараз хочуть обмінювати невелику суму коштів на зручність і докладати певні додаткові зусилля заради навколишнього середовища. Дійсно, одна клієнтка розповіла «Радіо Канада», чому вона любить цей магазин:

«Я не маю жодних відходів після використання продуктів. Мені подобається , що цей магазин близько до мого дому. Мені не потрібно використовувати газ, немає пакетів, які потім слід викидати. Цей магазин ідеальний для мене». 

Алем і Аніс Белкейр співпрацюють з місцевими постачальниками і виробниками для того, щоб мінімізувати кількість упаковки, необхідної для транспортування. Багато хто з постачальників поділяє їх прагнення до екологічної свідомості.

Фото: Méga Vrac через Facebook

Нині жителі Монреаля створюють у середньому 350 кг сміття на людину за рік. Підрахунки показують, що 70 відсотків його саме від харчових продуктів. Але зростає усвідомлення того, які наслідки мають відходи для екології. Міська рада Монреалю нещодавно проголосувала за заборону пластикових пакетів та іншої одноразової пластмаси до 2018 року, а також заохочує не використовувати пластикові пляшки, пластиковий посуд, зайву поліетиленову плівку і пінопласт. «Méga Vrac» дійсно не міг обрати кращого часу для відкриття.

Ванкувер також має ринок з нульовими відходами, що не може не тішити. На жаль, відомостей про подібні підприємства у Торонто немає.

Автор — Кетрін Мартінко (Katherine Martinko)

Джерело: www.climateinfo.org.ua

Завжди актуальні матеріали в журналі
«Екологія підприємства»
Придбати видання

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

Читайте також:

 

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!