Архів номерів

Презентаційний
випуск

Передплатіть у фахівця:
0 800 215 522
(безкоштовно в межах України)
або +38 066 690 87 10
(WhatsApp, Viber, Telegram),
sales@techmedia.com.ua

Передплатні індекси:
60750, 68155, 89880


NEWS

Моніторинг законодавства

  • Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо адміністрування окремих податків у період воєнного, надзвичайного стану
  • Про затвердження Методики визначення розміру шкоди, завданої землі, ґрунтам внаслідок надзвичайних ситуацій та/або збройної агресії та бойових дій під час дії воєнного стану
  • Про внесення змін до Порядку ведення державного водного кадастру

ІНІЦІАТИВИ ПАЕУ

Час Green economic recovery за формулою «Economy + Energy + Ecology»

Профспілка екологів ПАЕУ щиро вірить в перемогу і у квітні 2022 року створила платформу взаємодії  «Green economic recovery» (GER). В основі цієї платформи лежить розробка дорожніх карт та практичних маршрутів, якими можуть скористатися компанії, що прагнуть  бути частиною зеленої економіки зі стійким розвитком. Вони охоплять усі сфери ділової активності, найважливіші для суспільства. Стабілізація воєнної та поствоєнної економіки має йти поряд з ефективністю та прибутковістю синхронно з пріоритетами адаптації до змін клімату і екотрансформацією галузей. Детальніше про Green economic recovery за формулою «Economy + Energy + Ecology» читайте в матеріалі.

ЕНЕРГОЕФЕКТИВНІСТЬ

Зелене відновлення: чому зелена енергетика та енергоефективність мають бути драйверами поствоєнної економіки?

ПРАКТИКУМ ЕКОЛОГА

Як суб’єктам господарювання адаптуватися до умов воєнного часу? Важливі акценти

У зв’язку з військовою агресією російської федерації проти України в Україні введено воєнний стан із 24 лютого 2022 року. Передбачаючи неминучі економічні труднощі, спричинені війною, в державі запроваджено певні послаблення для суб’єктів господарювання. Водночас діють і обмеження, введені зі стратегічною метою. Як підприємству адаптуватися до умов воєнного стану? На які обмеження важливо звернути увагу? Та як скористатися підтримкою наданою державою? З’ясовуємо в матеріалі.

АКАДЕМІЯ ЕКОЛОГА

Наслідки вибухів на хімічних підприємствах країни: першочергові дії

Будь-яке хімічне підприємство є потенційно небезпечним навіть у мирний час. З початку російської агресії поряд із цивільними будівлями та інфраструктурою під обстріли потрапляють і об’єкти хімічної промисловості, що призводить до хімічних аварій. Головною особливістю хімічних аварій (на відміну від інших промислових катастроф) є їх здатність розповсюджуватись на значній території, де можуть виникати великі зони небезпечного забруднення навколишнього середовища. Які наслідки вибухів на хімічних підприємствах країни? Як діяти суб’єкту господарювання? З’ясовуємо в матеріалі.

РОЗБИРАЄМО СИТУАЦІЮ

Які правила зберігання використаного мастила (гідравлічної олії) на заводі?

Ситуація:

Які правила зберігання використаного мастила (гідравлічної олії) на заводі? Чи є визначений максимум та вимоги щодо матеріалу й об’єму тари? Наприклад, чи можна зберігати мастило в єврокубі місткістю 1500 л? Який відсоток рідини від об’єму куба повинен уміщати захисний піддон? Протягом якого часу можна зберігати та в якому місці?

АКТУАЛЬНІ РОЗ’ЯСНЕННЯ

Як забезпечити умови отримання висновку державної санітарно-епідеміологічної експертизи в умовах воєнного стану?

Висновок державної санітарно-епідеміологічної експертизи є документом дозвільного характеру. Питання щодо можливості забезпечення умов отримання висновку державної санітарно-епідеміологічної експертизи щодо обґрунтування/встановлення розміру санітарно-захисної зони для об’єкта господарської діяльності в умовах воєнного стану є одним із суперечливих питань. Як забезпечити дієві умови отримання висновку? З’ясовуємо в матеріалі.

Післяпроєктний моніторинг в умовах воєнного стану: п’ять ключових питань

У статті про головне:

  1. Післяпроєктний моніторинг: нормативне регулювання
  2. Післяпроєктний моніторинг: військове вторгнення з 24 лютого 2022 року: ключові зміни
  3. Які дії суб’єкта господарювання у випадку неможливості проведення післяпроєктного моніторингу?
  4. Чи планується застосування дерегуляційних процесів щодо звільнення від відповідальності?
  5. Які питання має вирішити держава в контексті післяпроєктного моніторингу?

Уникання фіксації завданої шкоди довкіллю: бажання не нагнітати паніку, або ж приховати масштаб катастрофи?

Приховуючи справжній масштаб наслідків і збитків, заспокоюючи суспільство, місцева влада робить із цих випадків щось незначне та таке, що не впливає на довкілля і, відповідно, життя і здоров’я людей. Але як у такому випадку після закінчення війни можна буде висунути претензії країні-агресорці щодо компенсації завданої шкоди? Отже, уникання фіксації завданої шкоди довкіллю: бажання не нагнітати паніку, або ж приховати масштаб катастрофи? З’ясовуємо в матеріалі.

ЗЕМЛЕКОРИСТУВАННЯ

Екологічна реабілітація порушених земель: фінансові аспекти у повоєнний період

Ми неодноразово на сторінках журналу висвітлювали актуальні проблеми гірничотехнічної та біологічної рекультивації порушених земель. У статті розглянемо нову грань екологічної тематики, а саме — реабілітація територій крізь призму фінансового законодавства. Які існують прогалини та як їх урегулювати?

ПОВОДЖЕННЯ З ВІДХОДАМИ

Все про ліцензування небезпечних відходів: акцентуємо увагу

Поводження з небезпечними відходами передбачає ліцензування. Відносини у сфері ліцензування видів господарської діяльності, уніфікований порядок їх ліцензування регламентовано Законом України «Про ліцензування видів господарської діяльності». Як оформити та подати документи в орган ліцензування? Або як без помилок переоформити ліцензію? Яких кроків важливо дотримуватися аби не отримати відмову у ліцензуванні? З’ясовуємо в матеріалі.

ПРАКТИКУМ ЕКОЛОГА

Є проблема? — Маємо рішення. Топ-10 запитань-відповідей

  1. Чи відомо щодо подальших дій з процедурою ОВД? Доступ до сайту не надають, і рішення про перехід до декларативної діяльності не бачимо. Також, чи можемо подавати декларацію на дозвіл на викиди, у зв’язку зі зміною палива, без ОВД?
  2. Підприємство має намір провадити господарську діяльність щодо видобування підземних питних та мінеральних вод для промислового розливу. Чи потрібно підприємству подавати декларацію про провадження господарської діяльності та чи підпадає під дію додатка 2 постанови КМУ № 314 від 18.03.2022 року зазначена діяльність?
  3. Відповідно до постанови КМУ № 314 від 18.03.2022 року, чи мають право зараз обласні державні адміністрації видавати висновки з оцінки впливу на довкілля? Запитання виникло у зв’язку з включенням оцінки впливу на довкілля до додатка 2 до постанови КМУ № 314.
  4. Чи має підприємство виконувати виміри викидів забруднюючих речовин від стаціонарних джерел в умовах воєнного часу, якщо підприємство продовжує працювати?
  5. Підприємство має проводити післяпроєктний моніторинг один раз у квартал, наразі немає фізичної можливості підрядним лабораторіям провести дослідження. Які дії підприємства в такій ситуації? Чи потрібно відправляти листа зі зверненням щодо роз’яснення проведення післяпроєктного моніторингу до державних установ?
  6. Чи необхідно заповнювати таблицю 3 додатка 5 до Порядку збирання, перевезення, оброблення, утилізації та/або знешкодження відпрацьованих мастил (олив), затвердженого постановою КМУ від 17.12.2017, якщо підприємство продає (реалізує) утворені відходи (відпрацьовані нафтопродукти) спеціалізованим підприємствам, які мають відповідну ліцензію на здійснення операцій у сфері поводження з небезпечними відходами?
  7. Чи продовжуються в період воєнного часу терміни виконання Припису екологічної інспекції? На підприємстві 30 січня поточного року закінчилась планова перевірка дотримання вимог природоохоронного законодавства. За результатами перевірки видано Припис, в якому є пункти щодо оновлення інвентаризації відходів. Але в сучасних умовах виконати даний пункт Припису неможливо.
  8. Чи потрібно проводити процедуру ОВД, відповідно до закону, пункту про видобувну промисловість, корисні копалини місцевого значення, постанова № 827 «води підземні»?
  9. Підприємство зберігає шини зіпсовані перед початком експлуатації, відпрацьовані, пошкоджені чи забруднені під час експлуатації (6000.2.9.03) більше року на території підрозділу. На цей час немає можливості передати такий тип відходу на подальшу утилізацію. Чи загрожують підприємству штрафні санкції в разі продовження зберігання відходу на період дії воєнного стану?
  10. Згідно з чинним законодавством у період з 01.04.2022 по 15.06.2022 року заборонені тільки санітарні рубки, чи й головного користування також?

ЕКОШПАРГАЛКА

Шпаргалка еколога на червень 2022

Обмеження у господарській діяльності підприємств в умовах воєнного стану

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!