Архів номерів

Презентаційний
випуск

Передплатіть у фахівця:
0 800 215 522
(безкоштовно в межах України)
або +38 066 690 87 10
(WhatsApp, Viber, Telegram),
sales@techmedia.com.ua

Передплатні індекси:
60750, 68155, 89880


NEWS
Моніторинг законодавства

ЕКОВЕКТОРИ
Примусова модернізація: що заважає водній галузі України досягти стандартів ЄС?
Стан та якість водних ресурсів у країні погіршується щороку. Серед ключових проблем водної сфери виокремлюють недосконалість українського законодавства в галузі водного господарства, величезні обсяги скидання неочищених стоків промисловими підприємствами та зношеність водопровідних мереж. Про те, що стимулює та гальмує модернізацію водного господарства та про міжнародні проекти модернізації водного господарства читайте докладніше у статті…

АКТУАЛЬНЕ ІНТЕРВ’Ю
Тандем бізнесу та водоканалів: mission possible? Про взаємодію в рамках нових правил приймання стічних вод
У лютому 2018 року набрали чинності Правила приймання стічних вод до систем централізованого водовідведення та Порядок визначення розміру плати. Команда Ecobusiness поспілкувалася із віце-президентом Асоціації «Укрводоканалекологія» Ольгою Бабій та дізналася про головні проблеми взаємодії підприємств-виробників та водоканалів та готовність підприємств до роботи за новими правилами.

ЕКОАКЦЕНТ
Залежність екології міста від стічних вод підприємств
За останні 5 років в Києві трапилося 8 великих аварій на каналізаційних колекторах великого діаметра, через які до трьох діб обмежувалося водопостачання майже третини столиці. На відновлювальні роботи було витрачено до 100 мільйонів гривень. Головна причина — газова корозія, спричинена сірководнем, який виділяється зі стічних вод. Останнім часом цей процес відбувається активніше через зменшення водокористування, а також недотримання підприємствами Правил приймання стічних вод.

ЕКОЗАКОНОДАВСТВО
Екоперспективи
Мийні засоби: наступний крок до реалізації Водної стратегії
Одним із головних чинників забруднення поверхневих водних об’єктів України є фосфати. Незважаючи на ратифікацію в 2004 році Регламенту (ЄС) № 648/2004 Європейського Парламенту та Ради «Про миючі засоби», в Україні продовжують масово застосовуватися мийні засоби на основі фосфатів. Наразі законодавцями запропоновано два альтернативних проекти Закону України «Про державне регулювання у сфері мийних засобів», які по суті майже не відрізняються один від одного.

ШПАРГАЛКА ДЛЯ ЕКОЛОГА
Екошпаргалка на вересень

ЕКОМОДЕРНІЗАЦІЯ
Про проект «Час води»: чому саме зараз потрібно розпочати модернізацію водної галузі?
Редакція ECOBUSINESS спільно з командою Interprojekt GMBH відвідали Тарновський водоканал Tarnowskie Wodoci gi Sp. z o. o. Враховуючи те, що польські водоканали наразі є одними з найсучасніших у Європі, обмін досвідом з їх спеціалістами дозволить зекономити кілька років та якомога швидше втілити нові технології. Якщо поглянути на мапу Польщі, то Тарновський водоканал обслуговує площу, більшу, ніж Варшава і Краків. Саме тут — приклад співпраці задля якості води!

ЕКОЛОГІЧНИЙ КОНТРОЛЬ
Сучасне лабораторне обладнання для контролю питних, природних, технологічних і стічних вод
Лабораторні екологічні вимірювання є невід’ємною частиною діяльності всіх підприємств, які використовують природні ресурси та можуть негативно впливати на стан довкілля. Створення власних екологічних лабораторій для підприємств різних галузей промисловості для контролю за питними, природними, технологічними і стічними водами стає для підприємств нагальною потребою. Основні вимоги до такого лабораторного обладнання — це простота експлуатації, надійність, короткотривалість процесу аналізу та достовірність отриманих результатів.

ЕКОЛОГІЧНА ПОЛІТИКА
Водоканали vs споживачі: вимоги та оплата за скидання стічних вод
Наприкінці 2017 року Урядом було оновлено вимоги до складу стічних вод та наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 1 грудня 2017 року № 316 затверджено два основних документи: Правила приймання стічних вод до систем централізованого водовідведення та Порядок визначення розміру плати, що справляється за понаднормативні скиди стічних вод до систем централізованого водовідведення. Про вимоги та оплату за скидання підприємствами стічних вод читайте у статті.

ПОЗИЦІЯ: ПОГЛЯД ЗСЕРЕДИНИ
Про технології знезараження води: перспективи використання «Київводоканалом» кращих світових практик водопідготовки
Найбільш економічно та екологічно перспективною технологією очищення води на думку генерального директора ПрАТ «Акціонерна компанія «Київводоканал» Дмитра Новицького є знезараження води діоксином хлору. Вивчаючи нові підходи до очистки води компанія враховувала три суттєвих фактори: хімічну характеристику води, що підлягає знезараженню, наявні водоочисні споруди, якість питної води та державні норми.

ПРАКТИКУМ ЕКОЛОГА
Є проблема? – Маємо рішення
Топ-10 запитань-відповідей
Серед запитань:

  • Як можна поліпшити екологічну обстановку на станціях знезалізнення підземних вод?
  • Які спеціальні вимоги до очищення стічних вод на підприємстві молочної про-
  • мисловості?
  • Як гідрогеологічно обґрунтувати і розрахувати зони санітарної охорони водозаборів підземних вод?
  • Коли та за якими вимогами має бути організоване вимірювання витрат стічних вод при організації водовідведення від промислових підприємств в системи каналізації населених пунктів та які вимоги висуваються до вимірювальних приладів?
  • Які вимоги висуваються до первинного обліку використання вод підприємством хімічної промисловості і чи відрізняються вони від загальних вимог?
  • Чи є в Україні нормативи щодо біологічної очистки стічних вод з денітрифікацією?
  • Якими документами при відведенні стічних вод в систему каналізації населеного пункту встановлюються вимоги до ступеня очищення і допустимі концентрації забруднюючих речовин для підприємств текстильної промисловості?
  • За яких умов підприємство має отримати дозвіл на спецводокористування, а в яких випадках він не потрібен?
  • Який порядок надання гірничого відводу в Україні?
  • Які вимоги висуваються до проектування та будівництва малих каналізаційних очисних споруд?

НАЦІОНАЛЬНИЙ ДОСВІД
Про екологічні проекти водного сектору та їх реалізацію: 10 успішних прикладів
До основних проблем водопровідно-каналізаційної галузі належать промивні води, які скидаються у поверхневі джерела водопостачання без додаткового очищення, а також стічні води, з огляду на відсутність централізованих каналізаційних мереж та невеликих очисних станцій за межами великих міст. Аналізуючи стан реформ, інвестиційного клімату, взаємодію суб’єктів господарювання, ми наводимо декілька успішних прикладів трансформації підприємств водоканалів, які прагнуть бути стейкхолдерами зелених змін водопровідно-каналізаційної сфери.
Водоканал — джерело забруднення чи ресурс для очищення водойм?
Уже декілька років поспіль спостерігаємо прикру картину: на офіційному сайті Мінприроди у рейтингу «ТОП-100 найбільших підприємств-забруднювачів» водоканали не полишають список «переможців». Невтішно. І можна вкотре почати виправдовуватися та нарікати на недофінансування, стару технічну інфраструктуру, брак кваліфікованих кадрів і т. ін. І все це теж правда. Але є ще одне «але»…

ЕКОТЕХНОЛОГІЇ
Чиста вода — must have для фармацевтичної промисловості
Вода входить до складу ключових елементів забезпечення якості фармацевтичної продукції. Контроль якості води, зокрема її мікробіологічної чистоти, є важливим питанням, тому фармацевтична промисловість виділяє значні кошти на розробку і технічне обслуговування систем очищення води.
«Фармак» вирішує ці завдання наступним чином.
Впровадження якісних технологій очистки стічних вод — вітчизняний приклад екологічної безпеки «Миронівської птахофабрики»
Важливим компонентом екологічної безпеки підприємства є ступінь його впливу на навколишнє середовище. Воно включає в себе як використання природних ресурсів, так і вплив на них вир обничих процесів. Поступово підприємства обмежують викиди в атмосферу і гідросферу з метою поліпшення загальної екологічної обстановки, нейтралізують несанкціоновані викиди сміття, модернізують технологічні процеси та мінімізують виділення забруднюючих речовин у стоки.
Про сучасні технології очистки стічних вод: інновації німецької компанії HUBER
На прикладі німецької компанії, яка займається очищенням стічних вод і переробкою осаду, розглянуто етапи очищення комунальних і промислових стічних вод, способи обробки механічних забруднень та осадів стічних вод. Окремо проаналізовано спосіб видобування тепла зі стічних вод.

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!