Статті

Повернутися до переліку cтатей
ЕКОтрансформація

Перше в Україні дослідження світлового забруднення територій на основі супутникових знімків

Комітет екомоніторингу Професійної асоціації екологів України (ПАЕУ) у співпраці з Інститутом космічних досліджень НАН України проводить перше в Україні дослідження світлового забруднення територій на основі супутникових знімків.

Даний проєкт винник як спосіб реалізації постанови Кабінету Міністрів України від 21.10.2015 року № 85 щодо проведення моніторингу та оцінки результативності реалізації державної регіональної політики, оскільки нам не відомо, чи здійснюється моніторинг рівня впровадження енергозберігаючих джерел світла у зовнішньому освітленні населених пунктів належним чином і як саме використовується інструментарій прогнозування тренду даного показника.

Відсутність прогнозу зміни рівня даного показника зумовлює невизначеність щодо можливості прогнозу й рівня світлового забруднення території України, що є неприйнятним у зв’язку з прямим впливом даного чинника на стан довкілля, зокрема людського здоров’я, рослинний та тваринний світ.

Хоча вже довгий час йде дослідження, як світлове забруднення та порушення циклу дня та ночі, спричинене ним, впливає на людей та інших живих організмів, вже доведено, що цей вплив не є позитивним і може виражатися як у безсонні, так і у порушенні гормонального балансу людей.

Для вирішення проблеми незалежного моніторингу рівня світлового забруднення, ми використовуємо супутникові дані “Нічних Вогнів”, які показують рівень освітлення території вночі.

...
Читати повністю

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

 

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!