Відпочатку створення проєкту «ЕКОтрансформація» ще у 2018 році виникає безліч питань щодо його завдань, формату, учасників.
Вже в четвер, 16 грудня у м. Києві у змішаному форматі (офлайн та онлайн) буде підведено підсумки року та відзначено найцікавіші з досягнень. Редакція порталу підготувала та поставила основні питання, що надходять на адресу організаторів, засновнику проєкту «ЕКОтрансформація», СЕО Ecobusiness Group, Президенту ПАЕУ Людмилі Циганок.
Людмило, як відбираються учасники в проєкт? Яка концепція?
Л.Ц. Долучитися до участі може кожен, хто реально знижує антропогенний вплив на довкілля, має результати, що підтверджують ефективність проєктів, готовий до публічного висвітлення процесу екологізації, адже від моменту долучення до проєкту кожен учасник перебуває під прискіпливим спостереженням всієї екоспільноти надалі! Це своєрідний сміливий виклик собі та ринку! Навіть на сонці є плями, а тут – увага всієї країни!
Водночас, відзнаки вручаються не просто за факт екопроектів, а за їх вплив на економіку, стан довкілля та суспільство! Як Нобелевську премію - не за факт дослідження, а за важливість його впливу на інші дослідження!
Що дасть учасникам форум «ЛІДЕРСТВО І ЕКОТРАНСФОРМАЦІЯ»?
Л.Ц. Переконана – всі зміни творять люди! Будь-яке досягнення приховує безліч перепон, лайфхаки, подолані стіни та головне – енергію рішення змінюватися та змінювати! Саме еколідери проєктів, що будуть презентуватися, і є носіями головного – ЕНЕРГІЇ ЗМІН!
Фінальний форум щороку надихає, доводить, що все можливо, що попри всі виклики можна і потрібно втілювати проєкти для майбутнього!
Мабуть, це єдиний форум в Україні, що акцентує увагу на світлому боці екологічної діяльності!
Головна мета проєкту, що вчетверте поспіль масштабує досягнення сфери екологізації
Учасники четвертого щорічного форуму поділяться досвідом впровадження безвідходного виробництва, рішеннями проблем очистки повітря та утилізації небезпечних відходів, розкажуть, як займаються екологічним просвітництвом і поширюють принципи раціонального природокористування та енергозбереження.
Розкажіть про цьогорічних переможців. Чи є бездоганно екологічні виробництва в Україні?
Л.Ц. Почну з найпростішого. Бути показово екологічним (і то відносно, бо якщо підприємство природокористувач – воно вже шкодить довкіллю) може лише те підприємство, що створено в 21 сторіччі. І це природньо, бо минулого, в еру споживання та хижацького використання ресурсу, про екологічність людство не замислювалось.
Так, наприклад, ІНТЕРПАЙП СТАЛЬ – єдиний металургійний завод, побудований в Україні з нуля за роки незалежності. В будівництво заводу разом із суміжними виробництвами ІНТЕРПАЙП вклав майже 1 млрд. дол. США. Ця сума є найбільшою екологічною інвестицією в українську промисловість за роки незалежності. Вже зараз завод максимально близько відповідає меті Green Deal на 2050 рік.
Підприємство проектувалось та будувалось згідно найжорсткіших екологічних вимог Євросоюзу. В результаті переходу на екологічно-дружню електросталеплавильну технологію викиди СО2 знижено у 10 разів, споживання природного газу – у 8 разів. Сучасні системи водопостачання, газо- і пилоочистки та шумоізоляції, що використовуються за заводі, дозволили мінімізувати негативний вплив на навколишнє середовище міста Дніпра, де розташований завод.
Але таких прикладів вкрай мало! А що робити підприємствам, збудованим ще минулого тисячоліття? Їх же більшість! Правильно! – ЕКОтрансформуватись!
Чарівної палички немає ні в кого, однак, -
єдиний спосіб і далі здійснювати виробничу діяльність в сучасному світі – ЕКОТрансформуватись: поступово знижувати антропогенний вплив на довкілля, почати використовувати технології замкненого циклу, відкривати нові потужності з врахуванням найжорсткіших екологічних вимог, впроваджувати проєкти ВДЕ тощо!
Тема довкілля і клімату не просто на слуху, сьогодні бізнес не зможе мати майбутнього, не ставлячи до пріоритет питання захисту довкілля. Бізнес працює стійкіше, якщо є міцний фундамент для постановки цілей.
Звісно, не можна вирішувати ці питання тільки на виробництві, мова повинна йти про весь ланцюжок, включаючи закупівлі, логістику, дистрибуцію, офіси…
То яке ж підприємство найбільш екологічне? Яке місто найбільш дружнє до довкілля?
Л.Ц. (посміхаючись) В еру рейтингів і хайпу всі шукають простих рішень! Наш проєкт не дасть відповіді на ці питання!
Але ми точно знаємо – лише системний, поступовий, невідворотний процес змін кожного підприємства (всіх сфер і галузей), кожного міста і селища, лише консолідація зусиль влади-бізнесу-громад, за підтримки науковців дасть вагомий результат!
Вже 16 грудня протягом 12-годинного марафону всі учасники форуму «ЛІДЕРСТВО І ЕКОТРАНСФОРМАЦІЯ» складуть єдиний пазл спільної ЕКОтрансформації! |
Як влада реагує на виклики сьогодення та чого вдалось досягти в році, що минає?
Як органи місцевого самоврядування сприяють і прискорюють зелені зміни?
Без чого не відбудеться ЕКОТрансформація?
Які проєкти стали прикладом консолідації зусиль влади-бізнесу-суспільства?
Які міжнародні проєкти допомагають досягти поставлених цілей?
Чому без енергоефективності та енергомодернізації промисловості складно уявити більш чисте довкілля?
А також:
Понад 50 надихаючих кейсів успішної консолідації зусиль!
Людмило, Ваші побажання всім учасникам проєкту і тим, хто прискіпливо спостерігатиме збоку?
Л.Ц. Найцінніше, на думку всієї команди проєкту, що отримує кожен учасник – енергію єднання, натхнення і визнання потрібності створених ініціатив, нематеріальний стимул рухатись далі, турботу і увагу, впевненість у собі, надію на майбутнє. Ми й далі будемо підтримувати кожного у нашій країні, хто став на шлях змін, надавати кожному професійну, юридичну, методичну, медійну і просто людську підтримку.
Бо ми – екоспільнота, у нас спільні цінності, спільні прагнення і один шлях. Екотрансформацію не зупинити!
Прес-служба Ecobusiness Group
Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»