Обов’зково підлягає оцінці впливу на довкілля планована діяльність, яка віднесена до першої і другої категорії видів планованої діяльності та об’єктів, які можуть мати значний вплив на довкілля згідно частин другої і третьої статті 3 Закону про ОВД. На жаль, процедура ОВД в українських реаліях стала інструментом екорейдерства та екотероризму зі сторони недоброчесної громадськості. Тому, які реалії повинен знати суб’єкт господарювання в галузі надрокористування при проходженні ОВД? Та як боротися із ними?
18 грудня 2017 року вступив в дію Закон України «Про оцінку впливу на довкілля» (далі — Закон про ОВД), який докорінно змінив процедуру започаткування діяльності у сфері надрокористування.
Варто зазначити, що в європейській практиці, якісне ОВД — це ефективний інструмент планування господарської діяльності та важливий елемент забезпечення сталого розвитку територій, на яких ця діяльність провадиться. Спільним завданням держави та громадського сектору є пошук балансу між збереженням довкілля, інтересами бізнесу за забезпеченням держави стратегічно важливими ресурсами.
...Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»