Новини

Повернутися до переліку новин

Формуємо єдиний цифровий простір для інвесторів та забезпечення розвитку сталого надрокористування

Кабінет Міністрів України затвердив порядок функціонування єдиної державної електронної геоінформаційної системи користування надрами. Впровадження такої системи – це важлива складова великої реформи галузі та ще один крок до її повної діджиталізації.

Система надаватиме доступ до 17 баз даних та реєстрів. Серед них – державний фонд надр України, державні реєстри спецдозволів, нафтових, газових і артезіанських свердловин, державний водний кадастр, державний геологічний вебпортал.

«Принцип «всі ресурси та інформація у швидкому доступі на одній платформі» дозволить бізнесу проводити власні вишукування, обирати об’єкти та приймати інвестиційні рішення, не виходячи з офісу. А громадськість матиме відкритий доступ до довкіллєвих даних», – зазначив Міністр Руслан Стрілець.

За словами Міністра, це важливо, адже залучення інвестицій та розвиток сталого надрокористування, де збережений баланс із захистом довкілля, є одним з пріоритетів політики Уряду та Президента. Від цього залежить наша економіка сьогодні та повоєнна відбудова України вже завтра.

«Україна визначила для себе шлях спільної роботи з ЄС для досягнення незалежності від російських ресурсів і посилення ресурсної безпеки. Ми разом з Державною службою геології та надр України прагнемо стати повноцінним учасником європейської Стратегії розвитку сфери критичної сировини до 2030 року та докладаємо для цього максимум зусиль. І кожне рішення у галузі наближає нашу країну до цих цілей», – наголосив Руслан Стрілець.

 

Джерело: Міндовкілля

 

Також дізнавайтеся, які існують види користування надрами із матеріалу "Нормативно-правові засади надрокористування".

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

Читайте також:

 

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!