Новини

Повернутися до переліку новин

Актуальні практичні питання у лютому

Пропонуємо вашій увазі огляд прикладних матеріалів, що сформували поточний випуск журналу для підприємств, що екологізуються – «ECOBUSINESS. Екологія підприємства» №2, 2021

Розрахунок кількості викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря від стаціонарних джерел викидів

Щоб дотримуватися вимог природоохоронного законодавства, підприємству необхідно визначати кількість викидів забруднюючих речовин, які надходять в атмосферне повітря від стаціонарних джерел викидів. Отримані дані необхідні для подання інформації до Державної служби статистики України. Що саме є об’єктом та базою оподаткування для розрахунку екологічного податку, та як правильно здійснити розрахунки за «Питомим викидом на одиницю сировини (продукції)» та за вихідними даними про роботу обладнання, що утворює викиди — розбираємо на конкретних прикладах у випуску. 

Порядок здійснення перевірок підприємств у 2021 році на період встановлення карантину: на що звернути увагу екологу?

10 грудня 2020 року набрав чинності Закон України «Про соціальну підтримку застрахованих осіб та суб’єктів господарювання на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» від 4 грудня 2020 року № 1071. Цим Законом була усунена юридична колізія раніше прийнятих законодавчих актів,  яка призводила до суперечок щодо допуску до перевірок контролюючих органів. 

Аналізуємо акти перевірок та рішення судів. Що це дало для покращення довкілля?

Неодноразово трапляються випадки, коли суб’єкти господарювання, не згодні з наданим ДЕІ Приписом про порушення, звертаються до суду для його оскарження. Пропонуємо на прикладі реальної судової справи розглянути найбільш характерні пункти Припису та проаналізувати висунуті вимоги і позицію суду. З етичних міркувань назви суб’єктів господарювання та Інспекції змінені. Прокоментували ситуацію представники Держекоінспекції України та віцепрезидент ПАЕУ.

Інструктаж з питань екологічної безпеки на підприємстві: як організувати та здійснити

Питання щодо необхідності проведення інструктажів з питань екологічної безпеки виникають мало не у кожного еколога підприємства. Практичний досвід свідчить  — робити це необхідно. У статі ви знайдете роз’яснення та поради, як проводити інструктажі з питань екологічної безпеки на підприємстві, який вигляд повинна мати програма вступного, первинного, повторного інструктажу. Також пропонуємо до вашої уваги зразки розроблених інструкцій.

ТОП-10 запитань місяця

  1. Вже рік не можемо поставити на державний облік підприємство відповідно до Інструкції про порядок та критерії взяття на державний облік об’єктів, які справ-ляють або можуть справити шкідливий вплив на здоров’я людей і стан атмосферного повітря. Що робити в такій ситуації?
  2. Якщо підприємство вивозить побутові відходи (4 клас небезпеки) на звалище за допомогою власного трактора, які документи необхідно мати на транспорт? При цьому є договір з комунальним підприємством на приймання побутових відходів.
  3. Які документи повинна мати лабораторія для проведення замірів на стаціонарних джерелах викидів і на межі СЗЗ?
  4. Які документи потрібно розробити для процедури ОВД для отримання ліцензії на поводження з небезпечними відходами (переробляти не плануємо — тільки збирати та зберігати)? Чи можна проводити ОВД на інструкцію про поводження з відходами, чи обов’язково має бути проєкт? Будівництва не буде; є власне приміщення. З чого почати? Який перший документ потрібно розробити?
  5. Чи можна скинути стоки від автомийки у ґрунт (пісок)? Рівень ґрунтових вод — 25 метрів.
  6. Де можна знайти методики, погоджені Міндовкілля для розрахунків викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря?
  7. Законодавством передбачено надання місцевим органам виконавчої влади та органам місцевого самоврядування, уповноваженим органам виконавчої влади з питань ОНПС інформації про відходи та пов’язану з ними діяльність. В якому форматі та що має містити ця інформація?
  8. Якщо у колективному договорі зазначити, що спецодяг та взуття видаються працівнику безоплатно і безповоротно (після закінчення терміну носіння працівник має право залишити одяг та взуття для власних потреб), чи не є це порушенням законодавства стосовно утилізації спецодягу?
  9. Чи можна передавати на безоплатній основі місцевому населенню зношені шини для власних потреб? Якщо ця операція на основі акта передачі населенню буде законна, як це відобразити у звітах?
  10. Наше підприємство отримало претензію від ДЕІ про відшкодування збитків за викиди ЗР без дозволу на викиди (саморобна піч для спалювання дров.) Чи входить в перелік ЗР, згідно з Методикою, парниковий газ двоокис вуглецю СО2?

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

Читайте також:

 

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!