Пропонуємо вашій увазі огляд прикладних матеріалів, що сформували поточний випуск журналу для підприємств, що екологізуються – «ECOBUSINESS. Екологія підприємства» №2, 2021
Розрахунок кількості викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря від стаціонарних джерел викидів
Щоб дотримуватися вимог природоохоронного законодавства, підприємству необхідно визначати кількість викидів забруднюючих речовин, які надходять в атмосферне повітря від стаціонарних джерел викидів. Отримані дані необхідні для подання інформації до Державної служби статистики України. Що саме є об’єктом та базою оподаткування для розрахунку екологічного податку, та як правильно здійснити розрахунки за «Питомим викидом на одиницю сировини (продукції)» та за вихідними даними про роботу обладнання, що утворює викиди — розбираємо на конкретних прикладах у випуску.
Порядок здійснення перевірок підприємств у 2021 році на період встановлення карантину: на що звернути увагу екологу?
10 грудня 2020 року набрав чинності Закон України «Про соціальну підтримку застрахованих осіб та суб’єктів господарювання на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» від 4 грудня 2020 року № 1071. Цим Законом була усунена юридична колізія раніше прийнятих законодавчих актів, яка призводила до суперечок щодо допуску до перевірок контролюючих органів.
Аналізуємо акти перевірок та рішення судів. Що це дало для покращення довкілля?
Неодноразово трапляються випадки, коли суб’єкти господарювання, не згодні з наданим ДЕІ Приписом про порушення, звертаються до суду для його оскарження. Пропонуємо на прикладі реальної судової справи розглянути найбільш характерні пункти Припису та проаналізувати висунуті вимоги і позицію суду. З етичних міркувань назви суб’єктів господарювання та Інспекції змінені. Прокоментували ситуацію представники Держекоінспекції України та віцепрезидент ПАЕУ.
Інструктаж з питань екологічної безпеки на підприємстві: як організувати та здійснити
Питання щодо необхідності проведення інструктажів з питань екологічної безпеки виникають мало не у кожного еколога підприємства. Практичний досвід свідчить — робити це необхідно. У статі ви знайдете роз’яснення та поради, як проводити інструктажі з питань екологічної безпеки на підприємстві, який вигляд повинна мати програма вступного, первинного, повторного інструктажу. Також пропонуємо до вашої уваги зразки розроблених інструкцій.
ТОП-10 запитань місяця
Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»