Архів номерів

Презентаційний
випуск

Передплатіть у фахівця:
0 800 215 522
(безкоштовно в межах України)
або +38 066 690 87 10
(WhatsApp, Viber, Telegram),
sales@techmedia.com.ua

Передплатний індекс: 60750

News

Моніторинг законодавства

ІНІЦІАТИВИ ПАЕУ

Чому важливо виконати Нацплан (НПСВ) і як це зробити?

З 1 січня 2018 року в Україні почав діяти Національний план зі скорочення викидів від великих спалювальних установок (далі — НПСВ), затверджений КМУ у 2017 році. Він, зокрема, визначає наміри України як члена Енергетичного співтовариства у період 2018-2033 рр. істотно скоротити викиди діоксину сірки, оксидів азоту та пилу від ТЕС, ТЕЦ України, потужність яких становить 50 МВт і більше.

У НПСВ визначено 90 енергоблоків ТЕС і котлів ТЕЦ України, на яких повинні бути встановлені пило-, сірко- й азото-очистки із зазначенням конкретного року виконання екомодернізації. Для кожного енергоблоку вказано, скільки вони можуть викидати пилу, сірки і азоту.

Також в НПСВ вказано 135 установок, на яких не потрібно встановлювати газоочисне обладнання. Такі установки після напрацювання певного часу (20 або 40 тис. годин) мають бути виведені з експлуатації або виконувати цільові нормативи по викидах. Відлік напрацювання часу розпочався 01.01.2018.

ЕКОЗАКОНОДАВСТВО

Програма державного моніторингу в галузі охорони атмосферного повітря: довгоочікуваний крок у реалізації державної політики в галузі охорони атмосферного повітря

Два роки тому постановою Кабінету Міністрів України «Деякі питання здійснення державного моніторингу в галузі охорони атмосферного повітря» від 14 серпня 2019 року № 827 затверджено Порядок здійснення державного моніторингу в галузі охорони атмо-сферного повітря. Крім кардинальних змін підходу до моніторингу атмосферного повітря Порядком передбачається, що для здійснення моніторингу атмосферного повітря для кожної зони та агломерації затверджується програма державного моніторингу в галузі охорони атмосферного повітря за формою, що встановлює Міндовкілля.

Порядок здійснення перевірок підприємств у 2021 році на період встановлення карантину: на що звернути увагу екологу?

10 грудня 2020 року набрав чинності Закон України «Про соціальну підтримку застрахованих осіб та суб’єктів господарювання на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» від 4 грудня 2020 року № 1071. Цим Законом була усунена юридична колізія раніше прийнятих законодавчих актів, яка призводила до суперечок щодо допуску до перевірок контролюючих органів.

ПРАКТИКУМ ЕКОЛОГА

Розрахунок кількості викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря від стаціонарних джерел викидів

Щоб дотримуватися вимог природоохоронного законодавства, підприємству необхідно визначати кількість викидів забруднюючих речовин, які надходять в атмосферне повітря від стаціонарних джерел викидів. Отримані дані необхідні для подання інформації до Державної служби статистики України. Що саме є об’єктом та базою оподаткування для розрахунку екологічного податку, та як правильно здійснити розрахунки за «Питомим викидом на одиницю сировини (продукції)» та за вихідними даними про роботу обладнання, що утворює викиди — розбираємо на конкретних прикладах.

АКАДЕМІЯ ЕКОЛОГА

Про що нам розповість екологічне маркування

Чому саме «екологічне»? Прагнення до збереження здоров’я та більш якісних умов сучасного життя мотивує зростання споживчого попиту на натуральне, якісне і більш безпечне. Тому щороку більшає кількість споживачів у світі та в Україні,які зацікавлені в  отриманні якомога повнішої й достовірної інформації про якість, безпеку та інші характеристики продукції. Яку ж інформацію надає екологічне маркування? Спробуємо розібратися далі.

СИТУАЦІЯ

Аналізуємо акти перевірок та рішення судів. Що це дало для покращення довкілля?

Неодноразово трапляються випадки, коли суб’єкти господарювання, не згодні з наданим ДЕІ Приписом про порушення, звертаються до суду для його оскарження. Пропонуємо на прикладі реальної судової справи розглянути найбільш характерні пункти Припису та проаналізувати висунуті вимоги і позицію суду. З етичних міркувань назви суб’єктів господарювання та Інспекції змінені. Прокоментували ситуацію представники Держекоінспекції України та віцепрезидент ПАЕУ.

ПОВОДЖЕННЯ З ВІДХОДАМИ

Відходи тваринництва: як їх можна використовувати?

Питання щодо необхідності проведення інструктажів з питань екологічної безпеки виникають мало не у кожного еколога підприємства. Практичний досвід свідчить —  робити це необхідно. У статі ви знайдете роз’яснення та поради, як проводити інструктажі з питань екологічної безпеки на підприємстві, який вигляд повинна мати програма вступного, первинного, повторного інструктажу. Також пропонуємо до вашої уваги зразки розроблених інструкцій.

АГРОЕКОЛОГІЯ

Як перетворити відходи тваринного походження на вартісний продукт?

Законодавство щодо компостування відходів органічного походження прийняте ще у 2015 році, проте його норми втілюються в життя надзвичайно мляво. Зовсім невеликий відсоток сільгоспвиробників займається компостуванням відходів. Проте за кілька останніх років у цій сфері з’явився деякий прогрес, особливо серед підприємств, що займаються вирощуванням великої рогатої худоби та птахівництвом. У чому ж побачили для себе вигоду виробники? Спробуємо з’ясувати.

РОБОЧА СИТАУЦІЯ

Інструктаж з питань екологічної безпеки на підприємстві: як організувати та здійснити

Питання щодо необхідності проведення інструктажів з питань екологічної безпеки виникають мало не у кожного еколога підприємства. Практичний досвід свідчить — робити це необхідно. У статі ви знайдете роз’яснення та поради, як проводити інструктажі з питань екологічної безпеки на підприємстві, який вигляд повинна мати програма вступного, первинного, повторного інструктажу. Також пропонуємо до вашої уваги зразки розроблених інструкцій.

ТОП-10 ЗАПИТАНЬ-ВІДПОВІДЕЙ

Є проблема? — Маємо рішення. Топ-10 запитань-відповідей

  • Де можна знайти методики, погоджені Міндовкілля для розрахунків викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря?
  • Вже рік не можемо поставити на державний облік підприємство відповідно до Інструкції про порядок та критерії взяття на державний облік об’єктів, які справ-ляють або можуть справити шкідливий вплив на здоров’я людей і стан атмосферного повітря. Що робити в такій ситуації?
  • Якщо підприємство вивозить побутові відходи (4 клас небезпеки) на звалище за допомогою власного трактора, які документи необхідно мати на транспорт? При цьому є договір з комунальним підприємством на приймання побутових відходів.
  • Які документи повинна мати лабораторія для проведення замірів на стаціонарних джерелах викидів і на межі СЗЗ?
  • Які документи потрібно розробити для процедури ОВД для отримання ліцензії на поводження з небезпечними відходами (переробляти не плануємо — тільки збирати та зберігати)? Чи можна проводити ОВД на інструкцію про поводження з відходами, чи обов’язково має бути проєкт? Будівництва не буде; є власне приміщення. З чого почати? Який перший документ потрібно розробити?
  • Чи можна скинути стоки від автомийки у ґрунт (пісок)? Рівень ґрунтових вод — 25 метрів.
  • Законодавством передбачено надання місцевим органам виконавчої влади та органам місцевого самоврядування, уповноваженим органам виконавчої влади з питань ОНПС інформації про відходи та пов’язану з ними діяльність. В якому форматі та що має містити ця інформація?
  • Якщо у колективному договорі зазначити, що спецодяг та взуття видаються працівнику безоплатно і безповоротно (після закінчення терміну носіння працівник має право залишити одяг та взуття для власних потреб), чи не є це порушенням законодавства стосовно утилізації спецодягу?
  • Чи можна передавати на безоплатній основі місцевому населенню зношені шини для власних потреб? Якщо ця операція на основі акта передачі населенню буде законна, як це відобразити у звітах?
  • Наше підприємство отримало претензію від ДЕІ про відшкодування збитків за викиди ЗР без дозволу на викиди (саморобна піч для спалювання дров.) Чи входить в перелік ЗР, згідно з Методикою, парниковий газ двоокис вуглецю СО2?

ЕКОШПАРГАЛКА

Шпаргалка еколога на березень 2021​​​​​​​

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!