Від редакції
На початку весни редакція журналу «ECOBUSINESS. Екологія підприємства» відвідали в межах проекту «ECOtransformation–2019» кілька успішних об’єктів у Київській, Черкаській, Житомирській областях за сприяння проекту ПРООН/ГЕФ. Хочемо звернути увагу читачів на провідні та найкращі практики використання широкого потенціалу сільськогосподарської біомаси країни для муніципального тепло- та гарячого водопостачання.
Бізнес, органи місцевого самоврядування, територіальні громади в Україні все більше демонструють стійкий інтерес до використання біоенергетичних технологій і насамперед — для заміщення природного газу в секторі теплопостачання.
Енергетичні культури — це рослини, які вирощують спеціально для того, щоб у майбутньому використати їх як біоенергетичне паливо. Такі культури використовують для отримання твердого, рідкого і газоподібного біопалива.
Поки що галузь із вирощування енергетичних сільгоспкультур в Україні перебуває в зародковому стані — енергокультурами засаджено майже 4000 га маргінальних земель. Здебільшого це енергетична верба, тополя та міскантус, які дають середню щорічну урожайність 20 т/га.
Проте потенціал галузі колосальний, вона здатна збільшитися у 250 разів. За розрахунками науковців, з 1 млн га можна зібрати 11,5 млн т врожаю енергокультур, що здатні замістити 5,5 млрд м3 природного газу.
У статті — про успішні приклади біоенергетичних об’єктів, а це:
• Котельня 900 МВт на базі котлів «Волинь-Кальвіс», яка працює на пелетах із лушпиння соняшника;
• Плантація енергетичних культур Інституту біоенергетичних культур і цукрових буряків НААН;
• ТОВ «Авер-тех» (м. Умань) — приклад випуску і успішної роботи котлів потужністю 220, 300, 500 кВт, що працюють на пелетах із соломи;
• Агропідприємство «Базіс» (с. Кочубеївка Уманського району) — випускає брикети із соломи;
• Комерційна плантація енергетичної тополі 45 га компанії «Біопроект» (с. Маркуші на Житомирщині);
• Котельня, потужністю 2,5 МВт з твердопаливним котлом «Крігер» на деревній трісці та іншій біомасі.
Підготовці матеріалу сприяли:
Георгій Гелетуха, Голова правління Біоенергетичної асоціації України
Вячеслав Антоненко, експерт із розробки ТЕО для муніципальних біоенергетичних проектів проекту «Розвиток та комерціалізація біоенергетичних технологій в муніципальному секторі в Україні
Джерело: журнал «ECOBUSINESS. Екологія підприємства» № 5, 2019
Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»