Новини

Повернутися до переліку новин

Будівництво нових сміттєпереробних заводів на Київщині орієнтовно коштуватиме 117 млн доларів США

Переважна частина обладнання на заводах буде українського виробництва, решта - європейського. 

Це перший великий інвестиційний проєкт, який реалізують в рамках реформи управління відходами в Україні.  Він передбачає будівництво двох нових сміттєпереробних заводів для кластерного вирішення проблем з відходами одразу трьох громад - Бориспільської, Броварської та Фастівської. Обидва комплекси зможуть сукупно переробляти 470 тис. тонн відходів на рік. 

Унікальність заводів - у використанні одразу декількох технологій обробки. Зокрема, здійснюватиметься переробка органічних (харчових відходів) з подальшим виробництвом біометану, а також глибоке сортування відходів з виділенням ресурсоцінних матеріалів - металобрухту, скла та пластику. 

Розташовуватимуться потужності на території Бориспільської та Фастівської громад, поза межами населених пунктів - на земельних ділянках, власниками яких є відповідні міські ради.

На якій стадії реалізація проєкту сьогодні?

  • Наразі на території Бориспільської громади вже визначено земельну ділянку у 25 га, де будуть розміщуватися потужності. Фастівська громада займається оформленням документів для вирішення земельних питань. 
  • До кінця листопада поточного року планують завершити перемовини із кількома європейськими інвесторами. Адже проєкт реалізовуватимуть із залученням кредитних коштів від європейських банків (70%) та приватних інвестицій (30%). 
  • Далі здійснюватимуть вибір проектувальників і підрядників - за тендерними процедурами європейських банків, що інвестуватимуть проєкт. 

Загалом строк будівництва складе близько 18 місяців. 

Нагадаємо, на початку вересня цього року Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець, голова  Київської обласної військової адміністрації Олексій Кулеба, Бориспільський міський голова Володимир Борисенко,  Броварський міський голова Ігор Сапожко та Фастівський міський голова Михайло Нетяжук підписали Меморандум про співпрацю та партнерство. Це стало відправною точкою для реалізації проєкту. 

До цього, 20 червня 2022 року Верховна Рада схвалила рамковий Закон “Про управління відходами” № 2320-IX, який імплементує європейські директиви та створює прозорі умови та гарантії для роботи інвесторів у секторі.

Загалом, за словами Міністра, в рамках реформи управління відходами в Україні має бути щонайменше 200 об’єктів управління відходами. 

Джерело: Міндовкілля

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

 

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!