Чи можна в Україні спалювати курячий послід? Якими документами це врегульовано, і як це відбувається в країнах Європи?
Відповідь: Курячий послід, відповідно до положень Закону України «Про побічні продукти тваринного походження, не призначені для споживання людиною» від 7 квітня 2015 року № 287-VIII (далі — Закон № 287), віднесено до побічних продуктів тваринного походження.
Поводження з побічними продуктами тваринного походження, що належать до категорії II, регулюється статтею 15 Закону № 287 (із змінами, внесеними від 20 вересня 2016 року), Законом України «Про ветеринарну медицину» від 25 червня 1992 року № 2498-XII, іншими нормативно-правовими актами.
Відповідно до ст. 15 Закону № 287, побічні продукти тваринного походження, що належать до категорії II, можуть бути видалені шляхом спалювання безпосередньо без попереднього оброблення.
У Європі та в Україні відповідальні виробники, що дбають про довкілля, зазвичай обирають не спалювання, а безпечну утилізацію курячого посліду, яка не призводить до забруднення атмосферного повітря. Наприклад — будівництво внутрішньогосподарського комплексу з виробництва біогазу. Біогазовий комплекс працює на побічних продуктах тваринного походження (курячий послід з підстилкою), відходах рослинництва та відходах очищення стічних вод.
Матеріал є частиною публікації «ТОП-10».
Повна версія — у журналі «ECOBUSINESS. Екологія підприємства» №9, 2020.
Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»