Новини

Повернутися до переліку новин

Чи потрібно проводити заміри рівня СО, вуглеводнів, димності у відпрацьованих газах автотранспорту. Чи існують законодавчі норми щодо обов’язкового виконання таких замірів?

Норми чинного законодавства, зокрема стаття 10 Закону України «Про охорону атмосферного повітря» від 16 жовтня 1992 року № 2707-XII взагалі не встановлюють обов’язків щодо контролювання параметрів викидів забруднюючих речовин у відпрацьованих газах таких транспортних засобів для підприємств, установ, організацій, які експлуатують автотранспортні засоби. Навпаки, вказана норма передбачає тільки забезпечення їх здійснення.

Таким чином, зобов’язання приписом здійснювати контроль у відпрацьованих газах транспортних та інших пересувних засобів є протиправним.

Отже, якщо транспортні засоби підприємства проходять відповідні техогляди на підприємствах технічного обслуговування і ремонту автомобілів, що й передбачено, серед іншого, п. 4.2 (б) ДСТУ 4277:2004 «Методи вимірювань вмісту оксиду вуглецю та вуглеводнів у відпрацьованих газах автомобілів з двигунами, що працюють на бензині або газовому паливі», та мають протоколи перевірки стану транспортного засобу, яким транспортний засіб після технічного контролю визнано технічно справним, додаткового контролю здійснювати не потрібно.

Увага! Матеріал публікується частково! Повна версія – в рубриці Актуальні роз’яснення журналу «Екологія підприємства» № 5, 2018

Джерело: журнал «Екологія підприємства»

Придбати електронний журнал «Екологія підприємства»
Придбати вигідний комплект видань
Свіжий номер журналу

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook та каналі в Telegram

 

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!