Новини

Повернутися до переліку новин

Держекоінспекція розробила нормативно-правові документи для врегулювання поводження з медвідходами

Фахівці Держекоінспекції розробили та направили на погодження до Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів два нормативно-правових документи, що дозволять уніфікувати роботу підприємств, діяльність яких пов’язана з медичними відходами.

Про це повідомив голова Державної екологічної інспекції Андрій Мальований.

Йдеться про такі документи:

  • Методику визначення викидів забруднюючих речовин при спалюванні небезпечних медичних відходів. Документ встановлює єдиний підхід до визначення питомих викидів, що генеруються під час роботи сміттєспалювального обладнання. Методика заснована на засадах Європейської системи інвентаризації «CORINAIR» і в подальшому дозволить чітко визначати відхилення від дозволів на викиди, а підприємствам – скорочувати емісію забруднюючих речовин;
  • Правила експлуатації об’єктів поводження з медичними відходами. Зокрема, передбачається обов’язкова установка на печі устаткування та засобів регулювання викидів – газоочисників, електрофільтрів тощо. Також встановлюються вимоги щодо процесу спалювання медвідходів, регулярності експертиз ґрунтів та стічних вод, пожежної безпеки на підприємстві.

«Ухвалення цих документів необхідне для того, щоб утилізація медвідходів проходила безпечно для довкілля. Так, наразі в Україні діють Державні санітарно-протиепідемічні правила і норми щодо поводження з медичними відходами. Однак ця сфера, враховуючи пандемію та утворення більшого обсягу засобів індивідуального захисту, відпрацьованих інструментів тощо у лікарнях, потребує детальнішого регулювання», - зазначив Андрій Мальований.

Джерело: www.dei.gov.ua

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

Читайте також:

 

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!