Новини

Повернутися до переліку новин

Держекоінспекція: шкідливий вплив Грибовицького звалища на ґрунт і воду зменшується

Протягом 2018 року спеціалістами відділу інструментально-лабораторного контролю Інспекції проводився кризовий моніторинг поверхневих вод та ґрунтів у зоні полігону твердих побутових відходів Львівського комунального підприємства «Збиранка». Відібрано 217 проб поверхневих вод та 92 об’єднані проби ґрунту. Про це повідомляє прес-служба Держекоінспекції у Львівській області.

За результатами проведених досліджень поверхневих вод спостерігаються наступні тенденції:
в меліоративному каналі у місці сходження обвідних каналів біля автодороги Львів–Рава-Руська, приблизно 1км від підніжжя полігону ТПВ зафіксовано незначне збільшення вмісту концентрацій забруднюючих речовин (хлоридів, азоту амонійного, біохімічного споживання кисню, хімічного споживання кисню);

  • помітний незначний вплив меліоративного каналу на річку Малехівку;
  • річка Малехівка не чинить негативного впливу на річку Полтву, оскільки дана річка зазнає забруднень вище гирла річки Малехівка (вище по течії);
  • річка Полтва чинить значний негативний вплив на якісний стан річки Західний Буг, однак цей вплив не пов’язаний із полігоном ТПВ.

За результатами проведених досліджень проб ґрунтів встановлено, що полігон твердих побутових відходів негативно впливає на ґрунти у зоні полігону. Оскільки, протягом 2018 року виявлені перевищення забруднюючих речовин відносно фону по показниках: азот амонійний, нітрати, хлориди, кобальт, марганець, свинець, мідь, залізо загальне, нафтопродукти, кадмій, цинк. Проте, слід відзначити, що в IV кварталі 2018 року за результатами лабораторних досліджень спостерігається тенденція до зменшення забруднюючих речовин в ґрунтах за вище вказаними показниками.

Джерело: ZIK

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

Читайте також:

 

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!