Підприємства, установи, організації та громадяни - підприємці для експлуатації об’єктів, з яких надходять в атмосферне повітря забруднюючі речовини або їх суміші, потрібно отримати дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами.
Дозвіл видається безоплатно на строк не менш як п’ять років:
- суб’єкту господарювання, об’єкт якого відповідно до законодавства належить до першої групи, - Міндовкіллям за погодженням з Держпродспоживслужбою;
- суб’єкту господарювання, об’єкт якого відповідно до законодавства належить до другої або третьої групи, - обласними, Київською та Севастопольською міськими держадміністраціями, органом виконавчої влади Автономної Республіки Крим з питань охорони навколишнього природного середовища через дозвільні центри за погодженням з територіальними органами Держпродспоживслужби.
Дії суб’єкта господарювання для отримання дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами:
- Оформити заяву.
- Провести інвентаризацію стаціонарних джерел викидів забруднювальних речовин в атмосферне повітря, видів та обсягів викидів забруднювальних речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами, пилогазоочисного обладнання.
- Оцінити вплив викидів забруднювальних речовин на стан атмосферного повітря на межі санітарно-захисної зони.
- Розробити плани заходів щодо:
- досягнення встановлених нормативів граничнодопустимих викидів для найпоширеніших і небезпечних забруднювальних речовин;
- охорона атмосферного повітря на випадок виникнення надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру;
- ліквідації причин і наслідків забруднення атмосферного повітря;
- остаточного припинення діяльності, пов’язаної з викидами забруднювальних речовин в атмосферне повітря, і приведення місця діяльності у задовільний стан;
- запобігання перевищенню встановлених нормативів граничнодопустимих викидів у процесі виробництв;
- здійснення контролю за дотриманням установлених нормативів граничнодопустимих викидів забруднювальних речовин та мов дозволу на викиди.
- Обґрунтувати розміри нормативних санітарно-захисних зон, оцінити витрати, пов’язані з реалізацією заходів щодо їх створення.
- Оцінити та проаналізувати витрати, пов’язані з реалізацією запланованих заходів щодо запобігання забрудненню атмосферного повітря.
- Підготувати інформацію про отримання дозволу для ознайомлення з нею громадськості відповідно до законодавства.
Детальніше читайте у свіжому випуску журналу «ECOBUSINESS. Екологія підприємства» №2, 2022
Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook