Новини

Повернутися до переліку новин

Дніпровська екологічна прокуратура викорінює хаотичну забудову дніпровських островів

За дорученням Дніпровського екологічного прокурора Олександра Галкіна Київською міжрайонною екологічною прокуратурою із залученням контролюючих органів та органів виконавчої влади проведено комплексну перевірку додержання вимог земельного та природоохоронного законодавства на території регіонального ландшафтного парку «Дніпровські острови» (островів Венеціанський та Долобецький).
Факти самочинного будівництва та самовільного зайняття земельних ділянок суб’єктами господарської діяльності виявлено вздовж берегів Дніпра на всій території парку. Внаслідок такої незаконної діяльності бюджет міста недоотримав мільйони гривень орендної плати.
За цими фактами Київською міжрайонною екологічною прокуратурою зареєстровано 2 кримінальних провадження та заявлено 8 позовів про звільнення самовільно зайнятих земельних ділянок загальною площею майже 7,5 тис. м2 нормативною вартістю понад 18 млн грн.
Зокрема, на території Долобецького острову на самовільно зайнятій земельній ділянці розташовано ресторанно-пляжний комплекс до складу якого входить ряд незаконно побудованих капітальних та тимчасових споруд.
За вказаним фактом прокуратурою внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ч.4 ст. 197-1 Кримінального кодексу України, що передбачає позбавлення волі на строк від одного до трьох років. Разом з цим до Управління контролю за благоустроєм внесено подання про демонтаж незаконно встановлених тимчасових споруд та заявлено позов про звільнення самовільно зайнятої земельної ділянки.
Відсутність дієвого контролю з боку Управління контролю за благоустроєм КМДА та його структурних підрозділів дозволило недобросовісним підприємцям незаконно встановити тимчасові споруди та літні майданчики.
З метою усунення цих порушень Київською міжрайонною екологічною прокуратурою внесено 3 подання, за результатами розгляду яких демонтовано 12 літніх закладів громадського харчування.
Також, перевірками встановлено непоодинокі факти невідповідності розміру орендної плати вимогам чинного законодавства. З метою усунення виявлених порушень прокуратурою пред’явлено 10 позовних заяв про внесення змін до договорів оренди, загальна площа земельних ділянок за якими становить 4 тис. м2.
Таким чином щорічно до місцевого бюджету столиці додатково надходитиме майже 1млн грн.
Варто зауважити, що основною причиною виявлених порушень є бездіяльність службових осіб КП «Плесо» щодо розробки проектів організації та утримання регіонального ландшафтного парку «Дніпровські острови», не винесення його території в натуру та відсутності охоронних зобов’язань. Голові Київської міської державної адміністрації внесено подання, за результатом розгляду якого з міського бюджету виділено кошти для проведення робіт щодо винесення меж території регіонального ландшафтного парку в натуру.
Іншою причиною порушень є самоусунення уповноважених органів щодо здійснення контролю за суб’єктами господарювання, розташованими на островах Венеціанському та Долобецькому.
Всього, через відсутність дієвого контролю на землях водного фонду до відповідальності притягнуто 5 посадових осіб органів державного контролю.
Робота з встановлення законності використання земель островів триває.

Довідково:Регіональний ландшафтний парк «Дніпровські острови» створений рішенням Київради від 23.12.2004, його загальна площа становить 1,2 га.
Проте, впродовж майже 9 років роботи зі створення та функціонування території природно-заповідного фонду не завершено, межі регіонального ландшафтного парку в натуру не винесені, проект організації парку не затверджено, проект землеустрою – не розроблено.

Днiпровська екологiчна прокуратура

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

Читайте також:

 

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!