Новини

Повернутися до переліку новин

До Списку ЮНЕСКО внесли праліси та старовікові ліси Карпат і Поділля

7 червня 2017 р. букові праліси та старовікові ліси Карпат та Поділля були включені до Списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО в рамках розширення об'єкта «Букові праліси Карпат та давні букові ліси Німеччини і реліктові букові ліси Німеччини». Тепер він має назву «Незаймані букові ліси в Карпатах та інших регіонах Європи» і охоплює не три країни, як раніше (Україна, Словаччина і Німеччина), а дванадцять - додані Албанія, Австрія, Бельгія, Болгарія, Хорватія, Іспанія, Італія, Румунія, Словенія.

 

До об’єкта занесено такі українські лісові масиви: Ґорґани (заповідна зона ‒ 753,48 га), Розточчя (384,81 га) Сатанівська Дача (212,01 га), Синевир ‒ Дарвайка (1588,46 га), Синевир ‒ Квасовець (561,62 га), Синевир ‒ Стримба (260,65 га), Синевир ‒ Вільшани (454,31 га), Зачарований Край ‒ Іршава (93,97 га) та Зачарований Край ‒ Великий Діл (1164,16 га), ‒ повідомляється на сайті ЮНЕСКО.

 

До 2017 року до складу транскордонного об’єкта «Букові праліси» входили лісові масиви Чорногора, Уголька ‒ Широкий Луг, Свидовець, Мараморош, Кузій ‒ Трибушани, Стужиця ‒ Ужок.

 

Богдан Проць, представник Всесвітнього фонду природи WWF в Україні, заявив: «Ми підготували й подали до ЮНЕСКО обґрунтування щодо включення додаткових близько 5500 га пралісів та старовікових лісів України у номінацію спадщини «Букові праліси Карпат та інших регіонів Європи». Включення їх до Списку ЮНЕСКО дає надію на збереження цих унікальних лісових ділянок для наступних поколінь, тому що вони отримують високий охоронний статус. Це додаткові 23% до існуючих 23510 га. Але це лише незначна частинка пралісів та старовікових лісів, що можуть отримати найвище міжнародне визнання. За нашими попередніми оцінками, території, на яких розміщені праліси та старовікові ліси в Карпатах становлять зараз біля 80 000 га і це лише 4% території лісів. Їх кількість невпинно зменшується. Наразі ми чекаємо на підписання Президентом Проекту Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо охорони пралісів згідно Рамкової конвенції про охорону та сталий розвиток Карпат № 4480».

 

Фінансове забезпечення робіт з підготовки номінацій, зокрема польові дослідження, камеральна обробка даних та візит експертів ЮНЕСКО, робота із усіма зацікавленими сторонами, проводилося за підтримки Дунайсько-Карпатської програми Всесвітнього фонду природи WWF в Україні.

 

 

Джерело: редакція журналу «Екологія підприємства»

Придбати журнал «Екологія підприємства»
Придбати вигідний комплект журналів
Придбати електронний журнал «Екологія підприємства»

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

Читайте також:

 

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!