Новини

Повернутися до переліку новин

Екологічний скандал: мешканці лівого берега вимагають від заводу "Фанплит" припинити викиди шкідливих речовин

Про це стало відомо в ході засідання робочої групи Київради 20 січня, зібраної з причини скарг мешканців Дніпровського та Дарницького районів на забруднення повітря деревообробним підприємством "Фанплит".

"Якщо є більше тисячі скарг, тобто є проблема. Дозвіл на викид шкідливих речовин давало Мінекології в серпні 2013 року до 2018-го", ‒ говорить Андрій Мальований, начальник управління екології Департаменту благоустрою. За словами Мальованого, екологічна інспекція в минулому році проводила дві перевірки. Одна з них встановила, що в котлі спалювали тріску, хоча дозвіл поширювалося тільки на газ. Районний суд постановив призупинити роботу котла до усунення неполадок.

Крім того, голова громадської організації "Чисте повітря" Дмитро Приймак розповів про результати перевірки у дворах будинків, розташованих поблизу заводу: "В ЖК "Комфорт Таун" концентрація шкідливих речовин у 2,7 разів більше норми, а в іншому будинку на вулиці Березневой ‒ в 3,3 рази". Спочатку працівники РДА та представник екоінспекції Гетьман відстоювали аргументи заводу, але після перепалки з депутатами київради прийняли позицію жителів мікрорайону.

У свою чергу, заступник директора заводу "Фанплит" Олексій Заєнко заявив, що підприємство від зупинки роботи за рішенням суду понесло збитки в розмірі 941 тисячі гривень і заявив, що дома нібито побудували занадто близько до заводу. Активісти, навпаки, звернули увагу на те, що всі будинки побудовані за санітарною зоною, а на їхню думку, завод не дотримується необхідних екологічних норм, саме тому неприємний запах від підприємства розноситься на кілометр.

У відповідь Владислав Супруненко, голова наглядової ради заводу "Фанплит", пообіцяв провести реконструкцію підприємства протягом року, щоб не було ні запахів, ні викидів шкідливих речовин. Проте жителі вже заявили, що не згодні з реконструкцією і не вірять у її нормальне проведення. Тому громадськість і далі буде вимагати перенести завод за межі міста.

Комісія постановила: керівництво заводу має подати план реконструкції підприємства, в тому числі встановлення шумозахисних екранів та фільтрів, а також у робочий час провести екологічну експертизу і організувати екологічний пост спостереження. Наступна зустріч комісії відбудеться через місяць.

Нагадаємо, приводом для засідання робочої групи з питання впливу заводу "Фанплит" на навколишнє середовище послужив відкритий лист киян про порушення керівництвом підприємства екологічного законодавства. Крім того, жителі навколишніх районів підписали петицію на сайті міської ради про винесення підприємства за межі Києва.

Джерело: econews.bei.org.ua

Завжди актуальні матеріали в журналі
«Екологія підприємства»
Придбати видання

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

Читайте також:

 

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!