Розроблені Держенергоефективності законодавчі зміни для стимулювання енергетичної утилізації сміття в Україні – ключова тема наради, що відбулася під головуванням Голови Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження Сергія Савчука із представниками Київської міської державної адміністрації (КМДА), Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), бізнесу та експертами.
«Як відомо, в Україні близько 93 % побутових відходів вивозиться на полігони в той час, як у провідних країнах світу цей ресурс використовують для генерації енергії, - повідомив Сергій Савчук. - Для порівняння у Швеції відсортовується 99 % сміття, з яких 50 % підлягають енергетичній утилізації».
Наприклад, у Великобританії планується встановити один з найбільших у Європі заводів із енергетичної утилізації сміття потужністю 60
МВт. Завод перероблятиме близько 600 тис. тонн сміття у рік та генеруватиме електроенергію, якої буде достатньо для близько 110 тис. домогосподарств.
В Україні потрібно перетворити енергетичну утилізацію сміття на економічно вигідний проект для інвесторів.
Так, на основі вже розробленої Держенергоефективності спільно з КМДА та НКРЕКП концепції пропонуються законодавчі зміни у ключових напрямах, зокрема:
Джерело: газета Хрещатик
Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»