Новини

Повернутися до переліку новин

Ford випустить автомобіль з бамбука

Інженери будівельної індустрії добре знають про міцність бамбука при сильному розтягуванні. За цим показником він успішно конкурує навіть з деякими металевими сплавами.

В майбутньому деякі елементи оздоблення автомобільних салонів будуть виготовлятися на базі поєднання бамбука і пластику, що має високий рівень міцності.

Старший інженер з нових матеріалів Дослідного центру Ford в Нанкіні Джанет Ін зазначає, що бамбук — це чудовий матеріал. Він має високу міцність і гнучкість. Крім того, бамбук – поновлюваний матеріал і у великій кількості росте на території Китаю та інших країн Азії, повідомляє прес-служба компанії.

Про переваги бамбука інженери знали ще на початку минулого століття. Створюючи першу електричну лампочку, Томас Едісон проводив експерименти з цією тропічною рослиною. Інженери будівельної індустрії добре знають про міцність бамбука при сильному розтягуванні. За цим показником він успішно конкурує навіть з деякими металевими сплавами. До дорослого стану бамбук виростає за 2-5 років, в той час як для звичайних дерев цей процес займає десятиріччя.

У компанії Ford розповідають, що протягом останніх декількох років бренд вів активну роботу з постачальниками, досліджуючи можливість використання бамбука при виготовленні елементів автомобільних салонів. Інженери компанії вивчали варіант комбінування бамбука з пластиком для отримання матеріалу з високим рівнем міцності. Після проведення ряду досліджень вони дійшли висновку, що бамбук поводиться набагато краще в порівнянні з іншими синтетичними та натуральними волокнами. Розробники проводили випробування на розтягування і визначення міцності при сильному ударі. Крім цього, бамбук нагрівали до температури понад 100 градусів, щоб переконатися в здатності матеріалу зберігати свою структуру.

Поки тривають випробування матеріалів з бамбука, Ford активно використовує у виробництві інші екологічно безпечні матеріали, виготовлені з переробленої сировини, відзначають в компанії. Приміром, нещодавно компанія представила спільний проект з Jose Cuervo зі створення біопластику з відходів агави, що залишаються після виробництва текіли. Отриманий матеріал в майбутньому може використовуватися для виготовлення елементів автомобілів Ford.

Джерело: biz.nv.ua

Завжди актуальні матеріали в журналі
«Екологія підприємства»
Придбати видання

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

Читайте також:

 

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!