До 2020 року країни — члени ЄС повинні налагодити систему національного моніторингу харчових відходів, згідно з новим підзаконним актом, прийнятим Єврокомісією. Це допоможе в боротьбі з харчовими відходами — в 2018 році Євросоюз прийняв рішення скоротити їх обсяг вдвічі до 2030 року.
У нових правилах прописано, що саме належить до харчових відходів на кожному етапі «життя» їжі — від сільськогосподарських виробництв до магазинів і ресторанів, а також кухонь європейців. За даними авторів підзаконного акту, зараз в ЄС щорічно 20 % їжі відправляється в сміттєвий бак.
У різних країнах ЄС харчові відходи вже цілеспрямовано скорочують. Наприклад, у Фінляндії працює спеціальний додаток, через який можна придбати залишки їжі в ресторанах (яка інакше потрапила б у смітник). В угорських школах вчать не викидати їжу. А у Франції з 2015 року супермаркети віддають непродані продукти на переробку в добрива і корма для тварин. Жителі Данії, що мешкають у багатоквартирних будинках, стали викидати майже на чверть менше їжі, ніж 6 років тому.
Джерело: журнал «ECOBUSINESS. Екологія підприємства» за матеріалами Європульс
Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»