Новини

Повернутися до переліку новин

Куди в Києві відправляють відходи з вуличних різнокольорових контейнерів (інфографіка)

Сортування проходить на приватних лініях, а переробити вдається лише невелик частину.

У Києві стає все більше спеціальних контейнерів, в які можна відправити сміття, придатне для подальшої переробки — скло, пластик і папір. Різнобарвні півсфери зараз можна зустріти і в центрі, і на околицях. Що далі відбувається з зібраною вторинною сировиною — пояснили в громадській ініціативі Kyiv Green City, що підготувала для киян інфографіку.

Також в ініціативі уточнили що зараз відходи з кольорових контейнерів відправляють на приватні сортувальні лінії. Однак, далеко не всі зібране виявляється придатним для переробки.

«З усіх окремо зібраних в контейнери сухих відходів вдається відправити невеликий відсоток на переробку. Зокрема тому, що кияни або неправильно збирають, або не до кінця розуміють, що в контейнер відправляти. Щоб відсортовувати значну частину, Києву потрібен один, а краще – два потужних заводи МБТ (механіко-біологічної технології)»,  розповіли в Kyiv Green City.

Ну а поки відбракований сміття з кольорових контейнерів відправляють туди ж, куди і змішані відходи — на поховання або на спалення.

Раніше, на початку лютого 2020 го, в Києві стартував новий пілотний проект з роздільного збору відходів . Так, в центрі столиці встановили великі «дзвони» — окремо для скла, паперу і пластика. До кожній точці, де встановлені такі контейнери, приїжджають спеціальні машини, які вивозять сміття, не змішуючи його в одну купу.

Нагадаємо, все сміття столиці приймають два вже давно переповнених полігону — № 5 і № 6. Перший планово збираються закрити в 2021 році. А останні заяви про появу в Києві сміттєпереробного заводу були в червні. Тоді влада переконувала, що для комплексу потужністю в 700 тисяч тонн в рік відібрали потенційні ділянки і вже розпочато проектування. Мер Віталій Кличко, в свою чергу, оцінював будівництво такого заводу в 50 млн євро. Що з цими планами зараз — невідомо.

Джерело: Сьогодні

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

Читайте також:

 

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!